Emek'in kapısı açıldı, seyircisini bekliyor!

Emek Bizim İstanbul Bizim Platformu, "Emek Sineması'nın Kapısı Açıldı, Seyircisini Bekliyor" başlıklı metinle sinemaseverleri Pazar günü Taksim Tramvay Durağı'nda buluşmaya çağırdı.

Haberler 05.04.2013 - 14:50

Emek'in kapısı açıldı, seyircisini bekliyor!

İstanbul Film Festivali'nin açılışını yapmak ve Emek Sineması'ının yıkımını protesto etmek için geçtiğimiz hafta sonu Yeşilçam Sokak'ta bir araya gelen sinemaseverler bu pazar Taksim'den Emek Sineması'na yürüyecek.

Emek Bizim İstanbul Bizim Platformu'ndan yapılan açıklamada, 7 Nisan Pazar günü saat 16.00'da Taksim Tramvay Durağı'nda buluşma çağrısı yapıldı.

31 Mart Pazar günü sokaktaki yüzlerce eylemcinin içeriye girmesi engellense de yaklaşık 50 kişi Emek Sineması’na girmeyi başardı.

Emek Sineması'nın içine girmeyi başaran sinema yazarları ve sinemaseverler sinemanın yıkılmış halini görüntüleyerek sosyal medyadan paylaştılar. Sinemanın aynen taşınmasının mümkün olmadığını gösteren görüntüler büyük tepki topladı.

Şimdi, bir kez daha Emek Bizim İstanbul Bizim Platformu sinemaseverlere çağrıda bulunuyor.

''Üç yıldır bizlere "Yıkmıyoruz, sökerek taşıyoruz" dediklerinde inanmadık ve Pazar günü hepimiz şahit olduk: TURKMALL adlı şirketin sahibi olduğu Kamer İnşaat, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın koruma kurullarının onayıyla, Beyoğlu Belediyesi’nin verdiği ruhsatla Emek’i yıkıyor, talan ediyor. Nereyi? SGK'ya, yani hepimize ait olan bir kamu mülkünü: Emek Sineması'nı.

Ancak Emek Sineması her tür kötü muameleye, hoyratlığa, özensizliğe rağmen bütün ihtişamıyla hala orada ve biz bu yıkımı durdurup Emek'i geri alabiliriz.

Açılışını yaptığımız gerçek film festivalinin devamında, kaldığımız yerden film seyretmeye devam etmek için 7 Nisan Pazar günü saat 16:00’da Taksim Tramvay durağında buluşup hepimize ait olan Emek Sineması’na yürüyoruz.''

Sayfa Yükleniyor...