Emekli astsubaydan minarede protesto

Tekirdağ'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni'nin ardından, tören alanının yakınında bulunan caminin minaresine çıkan emekli bir astsubay, Türk bayrağı açarak hükümetin politikalarını protesto etti.

10.11.2013 - 13:39

Emekli astsubaydan minarede protesto

10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni valilik binası önünde gerçekleştirildi.

Törenin ardından Rüstem Paşa Camii'nin minaresine çıkan emekli Astsubay Gündoğan Uygunbaş, Türk bayrağını minareye astıktan sonra hükümetin politikalarını eleştiren konuşma yaptı.

Çok sayıda vatandaş, cadde üzerinde meraklı gözlerle Uygunbaş'ın megafonla yaptığı açıklamayı izledi. Minarenin giriş kapısını da kilitleyen Uygunbaş, yaklaşık yarım saat konuştu.

Protestoyu duyan polis ekipleri, minarenin kilitli kapısını kırarak şahsı gözaltına aldı.

'PLATFORMUM BİRAZ YÜKSEK O KADAR'
Polisler tarafından araca doğru götürüldüğü sırada basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gündoğan Uygunbaş, şunları söyledi:

"Vatan bölünüyor. Tek kişi bırakılıyoruz. Ben de konuşacağım. Sevgili valim dinlemeseydi. Hiçbir şey demeyeceğim. Bunlar benim evlatlarım. Gideceğim yer benim evim. 2911 sayılı yasaya her şeyim uygun. Platformum biraz yüksek o kadar. Onu da ne yapayım. 'Mesele vatansa gerisi teferruattır' diyor Atatürk."

Yerel bir gazetede de yazarlık da yaptığı öğrenilen Uygunbaş, ifadesi alınmak üzere Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...