Emekli komutan Saner’den Akşener’e özür

28 Şubat davasında yargılanan dönemin Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Emekli Korgeneral Çetin Saner, eski İçişleri Bakanı Meral Akşener'den özür diledi.

NTV Haber 20.11.2013 - 09:21

Emekli komutan Saner’den Akşener’e özür

28 Şubat davasında savunma sırası dönemin Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Emekli Korgeneral Çetin Saner'deydi.

Emekli Korgeneral'e dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener için sarf ettiği iddia edilen "Onu yağlı kazığa oturturum" sözleri soruldu.

Saner, şöyle konuştu: "Bu gergin ortamda sarf edilmiş bir sözdür. Zaten Meral Akşener'den özür diledim. O gün sarf ettiğim cümlelerden hicap duyuyorum. Ayıp etmişim. Akşener sözleri ağır bulduysa, beni mahkemeye verseydi."

Saner'in ardından savunma kürsüsüne eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya geldi.

Alpkaya, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın, Tansu Çiller aleyhine başlattığı "Şerefsiz onbaşı kampanyası" ile ilgili soruyu yanıtladı.

Alpkaya, "Tansu Çiller'in, Mesut Yılmaz için söylediği ‘şerefsiz onbaşı’ sözü, onbaşı rütbesindeki personelde rahatsızlığa neden oldu. Bunun üzerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan Çiller hakkında karşı kampanya başlatılması için emir geldi. Ancak bu emri veren ben değilim" dedi.

Davanın 33. Duruşmasında dönemin Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri İlhan Kılıç, "28 Şubat kararlarını Necmettin Erbakan'a Tansu Çiller'in imzalattığını” iddia etmişti.

O iddiaya Tansu Çiller'in avukatı Seçil Genca Oral yanıt verdi.

Oral, “Erbakan, kendi değerlendirmesi sonucu bu kararı imzalamıştır" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...