Emekli Orgeneral Kılınç’tan Ecevit iddialarına yanıt

İkinci Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Tuncer Kılınç, Ecevit’in korumasının kendisiyle ilgili ‘Ecevit’in parti liderliğinden çekilmesini istedi’ iddialarına savunmasında cevap verdi.

Haberler - NTV Haber 23.02.2012 - 19:50

Emekli Orgeneral Kılınç’tan Ecevit iddialarına yanıt

Eski MGK Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, Bülent Ecevit'in 'parti liderliğinden çekilmesini istediği' yönündeki iddialara ilk kez yanıt verdi.

Kılınç, "Parti başkanlığına genç dinamik ve birinin getirilmesi yönündeki fikirlerimi sayın Ecevit'e açıkladım" diye konuştu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen İkinci ''Ergenekon'' davasına bugün devam edildi.

Davada savunmasını yapan tutuksuz sanık Orgeneral Tuncer Kılınç, Ecevit’in korumalığını yapan Recai Birgün’ün "Kılınç emekli olduktan sonra Ecevit'in Oran'daki konutuna gittiğini, burada DSP’nin yönetimini kendilerinin oluşturduğu bir gruba devredilmesini istediği” iddialarına yanıt verdi.

Kılınç savunmasında şunları söyledi:

"Ecevit partinin başkanlığından ayrılacağını açıkladığında partinin zayıflayacağını düşündüm. Randevu talep ederek yanına gittim. Parti başkanlığına genç ve dinamik birinin getirilmesi yönündeki fikirlerimi sayın Ecevit'e açıkladım."

Kılınç, Bülent Ecevit'in yanıt olarak "Paşam doğru söylüyorsunuz ama parti içinde yıllarca emek vermiş arkadaşlarımız var. Onların emeklerini gözardı edemeyiz. Siz 8-10 arkadaşınızla buyrun partimize katılın" şeklinde yanıt verdiğini ancak Ecevit’in bu teklifini reddettiğini de sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...