Emekli pilota 'Özel' ilgi

Genelkurmay Başkanı Özel, 1945-70 yılları arasında pilotluk yapan emekli başçavuş Tahsin Erten'i GATA'da tedavi ettirdi.

Anadolu Ajansı 29.01.2014 - 19:40

Emekli pilota 'Özel' ilgi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 2 ay önce yanık teşhisiyle İzmir'de hastaneye kaldırılan 91 yaşındaki emekli Pilot Hava Kıdemli Başçavuş Tahsin Erten'in Ankara'ya sevkini sağlayarak GATA'da tedavisini yaptırdı.

Genelkurmay Başkanlığından alınan bilgiye göre, 1945-1970 yılları arasında nakliye uçak pilotluğu yapan emekli Pilot Hava Kıdemli Başçavuş Erten, 27 Kasım 2013'te ikinci derece yanık teşhisiyle İzmir Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bu durumdan haberdar edilen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, emekli pilot Tahsin Erten'in Ankara'da tedavisini yaptırmak için İzimir'e ambulans uçak gönderdi. Ankara'ya getirilen emekli pilot Erten, GATA Komutanlığı Yanık Merkezi'nde 2 ay süren tedavisinin ardından yine ambulans uçakla İzmir'e gönderildi.

Genelkurmay Başkanlığı Astsubayı Kıdemli Başçavuş Harun Ağpak, taburcu olmadan önce emekli Pilot Tahsin Erten'i hastanede ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kıdemli Başçavuş Harun Ağpak, ziyarette, kendisini Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'in gönderdiğini belirterek, "Size çok selamları var, geçmiş olsun dileklerini iletti' dedi.

Emekli Pilot Ertem de Orgeneral Özel'e teşekkür ederek, "Sağ olsunlar. Bana büyük şeyler yaptılar, verdiler. Var olun. Türk ordusu büyük ordu" ifadesini kullandı.

Kıdemli Başçavuş Ağpak'ın, "Astsubaylara bir tavsiyeleriniz, bir emirleriniz var mı " şeklindeki sorusu üzerine, Ertem, "Çalışsınlar, bu memlekete verebilecekleri ne varsa versinler" yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...