Emin Aslan için hapis istemi

Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan için “uyuşturucu ticareti yapan kişilere yardım etmek” suçundan 2,5 yıldan 7,5 yıla hapis cezası istendi.

Haberler - NTV Haber 15.01.2010 - 18:05

Emin Aslan için hapis istemi

İstanbul'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonuna ilişkin eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ın da aralarında bulunduğu 25 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Beşiktaş'taki İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından hazırlanan iddianamede, Habip Kanat'ın örgüt lideri olduğu belirtildi.

İddianamede, tutuklu olan Emin Arslan'ın ''Uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak ülke içinde satan, satışa arz eden, başkalarına veren, nakleden, depolayan, satın alan, kabul eden, bulunduran kişilere yardım etmek'' suçundan 2.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Savcı Berk tarafından hazırlanan iddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesinin ardından şüpheliler hakkında dava açılmış olacak.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanma istemiyle sevk edildikleri nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi tarafından serbest bırakılan aralarında Arslan ile 4. sınıf emniyet müdürleri Murat Nemutlu ve Mustafa Aral tutuklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...