Eminönü’de denize atılan bebek halen aranıyor

İstanbul Eminönü’de annesi tarafından denize atılan 40 günlük bebeği arama çalışmaları sürüyor.

Anadolu Ajansı 26.01.2017 - 17:31 | Son Güncelleme : 26.01.2017 - 17:38

Eminönü’de denize atılan bebek halen aranıyor

Eminönü Vapur İskelesi yakınlarında denize atılan 40 günlük bebeğin bulunması için çalışmalar devam ediyor.

Arama çalışmalarında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü'ne ait 3 tekne ile 1 bot ve Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı'na bağlı 3 botun yanı sıra gönüllü arama kurtarma ekibi Search and Rescue (SAR) ekipleri de yer aldı.

Vapur iskelesi yakınında denize giren 4 dalgıç 7 ile 30 metre arasındaki derinlikte bebeği ararken, deniz suyu sıcaklığının da eksi 1 derece olduğu bildirildi.

İLK EŞİNDEN KORKTUĞU İÇİN YAPMIŞ

Bu arada, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan anne F.K. ile nikahsız yaşadığı erkek arkadaşı M.T'nin sorgulamaları tamamlandı.

Psikolojik rahatsızlık geçirdiği için hastanede tedavi gördüğü öğrenilen F.K'nın emniyette çelişkili ifadeler verdiği kaydedildi.

İlk eşinden olan çocuğunun kendisine gösterilmemesinden korktuğu için bebeğini öldürmeye çalıştığını iddia ettiği bildirildi.

M.K'nın ise ifadesinde, birlikte yaşadığı F.K'nın bebeğini öldürmek istemesinden haberinin olmadığını öne sürdüğü öğrenildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan F.K. ile M.K. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

F.K. (35) adlı kadın, dün polise başvurarak 1.5 yıldır M.T (36) ile nikahsız birlikteliği olduğunu, M.T'nin istememesi üzerine bebeğini kuru sıkı tabancayla ateş ederek öldürmek istediğini, başarılı olamayınca bebeği Eminönü'ndeki Şehir Hatları Vapur İskelesinin yanından denize attığını söylemişti.

Eminönü'ndeki Şehir Hatları Vapur İskelesi civarında denizde yapılan arama çalışmalarında bebek bulunamamıştı.

Sayfa Yükleniyor...