Emlak Konut GYO'dan iki dev ihale

Emlak Konut GYO, 30 Ocak ve 20 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek 4 bin konutluk iki dev ihaleye hazırlanıyor.

Haberler 18.01.2013 - 14:29

Emlak Konut GYO'dan iki dev ihale

Emlak Konut GYO, İstanbul'daki iki arazisini ihaleye çıkarıyor. Başakşehir ve Avcılar'da bulunan ve gelir paylaşımı modeliyle ihaleye sunulacak arsalarda 4 bin konutun inşa edilmesi bekleniyor.

İhaleler 30 Ocak ve 20 Şubat tarihlerinde Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü'nde yapılacak. Arsalarda geliştirilen projelerde KDV oranı ise yüzde 1 olacak.

İhalesi 30 Ocak tarihinde yapılacak olan İstanbul Başakşehir'de bulunan arsa, Olimpiyat Stadı'na ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'ne yakın bir konumda bulunuyor. Arsa, 227 bin 528 metrekare alana ve 111 bin 693 metrekare inşaat imarına sahip.

Emlak Konut GYO'nun ihaleye sunacağı diğer arsa, Avcılar TEM çıkışı yolu üzerinde ve bağlantı yollarının kesiştiği noktada bulunuyor. TEM Otoyolu'na cepheli ve Bahçeşehir Toplu Konut Alanı'nın karşısında bulunan arsa, 141 bin 200 metrekare emsale esas büyüklüğe ve 96 bin 800 metrekare imar alanına sahip.

Ofis, ticaret ve konut alanı olarak belirlenen arsa, iki parselden oluşuyor.

İhaleler Emlak Konut GYO'nun Ataşehir'deki Genel Müdürlük Binası'nda
Avcılar'daki arsa ihalesinin birinci oturumu 20 Şubat 2013 Çarşamba günü saat 14.30'da, Başakşehir’deki arsa ihalesinin birinci oturumu ise 30 Ocak Çarşamba günü saat 14.30'da, Emlak Konut GYO'nun Ataşehir'deki Genel Müdürlük Binası'nda gerçekleştirilecek. Her iki ihale de Açık İhale (Kapalı Zarf Teklif Alma ve Pazarlık – Açık Artırma) usulüne uygun yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...