Emniyet müdür yardımcısı ve komiserden çiftlik evinde parti

Ankara'da, corona virüs salgınına karşı sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerekirken, emniyet müdür yardımcısı ile komiserin kiraladığı çiftlik evinde parti düzenlendiği ortaya çıktı. Olay sonrası emniyet müdür yardımcısı ile komiserin görev yerlerinin değiştirildiği öğrenildi. Valilik'ten de konuyla ilgili açıklama geldi.

DHA 12.05.2020 - 10:45 | Son Güncelleme : 12.05.2020 - 15:02

Emniyet müdür yardımcısı ve komiserden çiftlik evinde parti

Ankara'da emniyet müdür yardımcısı olarak görev yapan F.E. ve komiser Z.Y., iddiaya göre, geçtiğimiz nisan ayında Gölbaşı ilçesinde çiftlik evi kiraladı.

Emniyet görevlileri, bir süre sonra organizatör Fatih T. ile irtibata geçti. Görüşmenin ardından Fatih T., yanına bir grup yabancı uyruklu kadını da alarak, çiftlik evine gitti.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

Burada corona virüs salgınına rağmen parti düzenlenirken, sosyal mesafe kuralı hiçe sayılıp, müzik eşliğinde dans edildi, alkol alındı.

ORGANİZATÖR CANLI YAYINLADI

Eğlence sırasında organizatör Fatih T., alkolün de etkisiyle sosyal paylaşım sitesi Instagram'daki hesabından canlı yayına geçti.

Bunun üzerine emniyet müdür yardımcısı ile komiseri tanıyan polis memurları, yayını kaydederek, durumu Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’a aktardı.

GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Görüntüleri izleyen Yılmaz'ın tepki gösterip, hem emniyet müdür yardımcısının hem de komiserin görev yerini değiştirdiği öğrenildi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nce, emniyet müdür yardımcısı ve komiser yardımcısının, çiftlik evinde bir grup kadınla alem yaptığına ilişkin basında yer alana haberler üzerine açıklama yapıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Gölbaşı ilçesinde nisan ayı başında meydana gelen ve basına da intikal eden, bir emniyet müdür yardımcısı ve bir komiser yardımcısının çiftlik evinde alem yaptığı konusuyla ilgili olarak ilgililer hakkında derhal soruşturma başlatılarak Valiliğimizce 06.05.2020 tarihinde görev yerleri değişikliği yapılmış, soruşturma kapsamında görevden el çektirilme işlemi uygulanmıştır.''

VİDEO: ELAZIĞ'DA SOSYAL MESAFELİ 'SAHUR HALAYI'

Sayfa Yükleniyor...