Manisa Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Bilge Ünal, alkollü araç kullandığı için sürücü belgesine el konulan ve bekleme süresinin sona ermesiyle ehliyetini almaya gelen kişi tarafından darbedildi.

Edinilen bilgiye göre, geçen yıl İzmir'de "alkollü araç kullanmak" suçundan el konulan sürücü belgesini, bekleme süresinin dolmasının ardından almak üzere Manisa Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü hizmet binasına gelen G.N. (23), görevli polis memurunun, "eksik bir evrak bulunduğunu" belirtmesi üzerine, bürodaki polis memurlarıyla tartışmaya başladı.

Bu sırada odasından çıkan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ünal, polis memurlarıyla tartışan G.N'yi sakinleştirmeye çalıştığı sırada yüzünden darbedildi.

Bürodaki polislerce etkisiz hale getirilerek gözaltına alınan G.N, "görevli memura mukavemet ve darp" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkartılan G.N, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Saldırı sonrası Manisa Devlet Hastanesine giden Ünal'a, tedavi sonrası 3 günlük iş göremez raporu verildiği öğrenildi.

Manisa Emniyet Müdürü Yunus Çetin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şube müdürlüğünde bir vatandaşımızın hakareti sonucunda olumsuz bir durum yaşandığını belirterek, "İşini gören görevli bir müdürümüze ve memurlarımıza böyle bir saldırı yapması bizleri üzdü. Vatandaşlarımızın daha sakin ve anlayışlı olmalarını bekliyoruz" dedi.