İstanbul Emniyet Müdürlüğü, dün Kadıköy'de polisin kullandığı gazdan etkilenerek hayatını kaybettiği iddia edilen Serdar Kadakal'ın ölümüyle ilgili bir açıklama yaptı.

Söz konusu tarihte Kadıköy'de gaz kullanımını gerektirecek bir olay yaşanmadığı belirtilen açıklamada, "Halkı kışkırtmaya yönelik sosyal medya üzerinden farklı şekilde haber yapılması şaşkınlıkla izlenmektedir" denildi.

Açıklamada, Kadıköy'de bir barda yemek yediği sırada kalp krizi geçiren ve oradaki bir doktor tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra özel bir hastaneye götürülen Serdar Kadakal'ın tüm müdahalelere rağmen bugün 00.30 sıralarında hayatını kaybettiği ifade edildi.

Kadakal'ın ölümünden sonra bazı sosyal medya organlarında "Kadakal'ın polis müdahalesinde kullanılan gazdan etkilenmesi sonrası vefat ettiği" şeklinde provakatif içerikli haberler yapıldığının gözlemlendiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"13 Eylül'de Emniyet Müdürlüğümüzce Kadıköy'de yapılan uygulamalarda hiçbir yerde gaz kullanılmamış ve gaz kullanılmasını gerektirecek herhangi bir olay da yaşanmamıştır. Serdar Kadakal'ın iş yeri ve yakın çevresi, 'Kadakal'ın 1996 yılında kalp kapakçığının değiştiği, halen kalp pili kullandığı, alkol ve sigara kullanması yasak olmasına rağmen alkol ve sigara kullandığı, kullanması gereken ilaçları düzenli olarak kullanmadığı, bu konuda eşinin kendisini sürekli uyardığı, vefat ettiği gün bulunduğu yerde herhangi bir polis müdahalesinin de olmadığı' şeklinde beyanlarda bulunmuşlardır.

Serdar Kadakal'ın herhangi bir polis müdahalesine maruz kalmadığı halde, ölüm şeklinin çarpıtılarak halkı kışkırtmaya yönelik sosyal medya üzerinden farklı şekilde haber yapılması şaşkınlıkla izlenmektedir."

Açıklamada, otopsi işlemlerinin devam ettiği,işlemlerin bitmesinin ardından resmi açıklama yapılacağı bildirildi.