Emniyet'te yeni görevden almalar

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 14 daire başkanı, Ankara Emniyeti'nde ise 3 müdür yardımcısı görevden alındı.

Haberler 20.12.2013 - 10:23

Emniyet'te yeni görevden almalar

İstanbul merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yankıları sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 14 daire başkanı, Ankara Emniyeti'nde ise 3 müdür yardımcısı görevden alındı.

İSTİHBARAT HARİÇ TÜM DAİRE BAŞKANLARI DEĞİŞTİ
Buna göre, Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Necmettin Emre, Teftiş Kurulu Başkanlığı'na getirildi.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Musa Tiyek Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na, Özel Güvenlik Dairesi Başkanı 1.Sınıf Emniyet Müdürü Hacı Yusuf Karababa, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı'na getirildi.

Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürlerinden Seyithan Bulu, Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı'na, Ünal Acar, Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı'na, Battal Gazi Örümcek, Asayiş Dairesi Başkanlığı'na, Arif Çankal, Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na, Kemal Pelit, Kriminal Dairesi Başkanlığı'na, Ahmet Karacabey, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı'na, Ahmet Kemal Yüzgüleç, Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı'na, Murat Kocak, Haberleşme Dairesi Başkanlığı'na, Hasan Adak, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına, İdris Karabörk, Arşiv ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı'na atandı.

Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı kadrosunda Merkez Emniyet Müdürü olarak görevli 1.Sınıf Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ise, Koruma Dairesi Başkanı oldu.

İşte atama yapılan başkanlıkların tam listesi:

-Teftiş Kurulu Başkanlığı,
-Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı,
-Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı,
-Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı,
-Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı,
-Asayiş Dairesi Başkanlığı,
-Güvenlik Dairesi Başkanlığı,
-Kriminal Dairesi Başkanlığı,
-Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı,
-Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı,
-Haberleşme Dairesi Başkanlığı,
-Koruma Dairesi Başkanlığı,
-İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı,
-Arşiv ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı.


ANKARA'DA İSE 3 MÜDÜR YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI
Bugün Ankara Emniyeti'nden de görevden alma haberleri geldi.

Terörle mücadeleden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Lokman Kırcılı, organize suçlardan sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Pala ve kaçakçılıktan sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Öztürk görevden alındı.

Terörden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığına Günter Şenses, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele birimlerinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığına Hakan Arıkan atandı.

Sayfa Yükleniyor...