Emniyet'ten basına yasak

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamayla, Türkiye genelinde basın mensuplarının bugünden itibaren emniyete girişlerinin yasaklandığı duyuruldu.

Haberler - NTV Haber 22.12.2013 - 09:07

Emniyet'ten basına yasak

Bu sabah yapılan yazılı açıklamada, genelinde başlatılan uygulama ile bugünden itibaren basın mensuplarının emniyet müdürlüğü hizmet binalarına girişlerin yasaklandığı belirtildi.

Gazetecilerin, herhangi bir gelişme veya basın açıklamasında davet edilmeleri halinde emniyete girebilecekleri bildirildi.

Duyurunun ardından Vatan ve Gayrettepe emniyet binalarında görev yapan gazetecilerin şube giriş kartlarını iade etmeleri istendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Genel Müdürümüzün talimatıyla Türkiye genelinde yapılan uygulama çerçevesinde 22.12.2013 tarihi itibarıyla basın mensupları Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarına giriş yapamayacaklardır.

Herhangi bir gelişme veya basın açıklaması olduğu takdirde basın mensupları davet edilecektir. Vatan ve Gayrettepe hizmet binalarında bulunan basın odasını kullanan basın mensuplarının anahtar ve giriş kartlarını teslim etmeleri rica olunur."

Sayfa Yükleniyor...