Empire: Total War, Total War’un sadık hayran kitlesi tarafından en çok talep edilen dönem olan 18. yüzyılda, küresel çatışmaların, devrim ateşinin ve teknolojik yeniliklerin çağında geçiyor.

İlişkili Haberler


Sanayi Devrimi, Amerika’nın bağımsızlık mücadelesi, Doğu ticaret rotalarının hakimiyeti için yarış ve karada ve denizde savaşın küreselleşemesi gibi temalar içeren Empire: Total War tüm zamanların en zengin ve dinamik PC Gerçek Zamanlı Strateji oyunu olmaya aday.

Empire: Total War, Total War serisinin 3D deniz savaşları içeren ilk oyunu. PC oyuncular dev filoları veya diledikleri gemileri farklı deniz ve hava koşullarında yönetebilecek ve bunlar başarınızda veya mağlubiyetinizde oldukça önemli bir rol oynayacak. Düşmanı top ateşiyle dövdükten sonra yakınına girip gemisine çıkabilecek, güvertede göğüs göğüse çarpışan adamlarınıza önderlik edebileceksiniz.

Osmanlı’yı Seçin, Ordunuzu Türkçe yönetin!
Son birkaç yüzyıldaki Avrupa tarihini, Osmanlı İmparatorluğu’nun ve bu İmparatorluğun hedeflerine ulaşmasına engel olmuş birkaç rahatsız edici, küçük devletin tarihi olarak özetleyebiliriz. Osmanlılar oldukça büyük ve ihtişamlıydı bir güce sahipti, Avrupa ve Asya arasındaki ticaret rotalarını tamamen kontrol ediyorlardı. Osmanlılar ayrıca Kuzey Afrika’nın tüm Akdeniz kıyıları üzerinde de güç sahibiydi.

Bu Türk-İslam imparatorluğu 15. Yüzyılda Ortodoks Bizans İmparatorluğu’nun ayağını kaydırmış ve o günden beri de büyümeye devam etmiş; batıya, Avrupa’nın kalbine doğru genişlemeyi bir tutku haline getirmişti. Türk orduları Avusturya’nın Viyana şehrinin kapılarına kadar dayanmış, ancak buradaki azimli savunmacılar inatla direnmişlerdi. Türklerin genişleme sevdası saray politikalarının her daim vazgeçilmiş bir parçası olmuştur: Padişah kendini içeride güvende hissettiği zaman Avrupa’ya saldırmış; Yeniçeri komutanlarının kendisi için tehdit oluşturduğunu hissettiği zaman ise onları savaşa göndermiştir.

Osmanlılar çok büyük zorluklarla karşılaşmış, ama bunların barındırdığı fırsatlardan da faydalanmayı bilmişlerdir. Her ne kadar diğer devletlerle karşılaştırıldığında ordusu ve donanması eski görünse de, Padişahın askerleri sayıca çok üstündür. İmparatorluk stratejik açıdan da güçlü bir konumdadır; Balkanlar İstanbul’u savunmak için doğal bir karakol görevi görmekte, ayrıca orta Avrupa fethi için de geçiş yolu sunmaktadır. Ayrıca Avusturya’nın düşmanları arasında da değerli müttefikler bulmak mümkündür. Akdeniz’i kontrol altına almak, Padişahın Avrupa’nın nispeten küçük güçlerini dilediği gibi idare edebilmesini sağlayabilecektir. Ayrıca Doğu’ya, Hindistan’a doğru olan rota da önemli zenginlikler sunmaktadır.

Empire: Total War hayranları Osmanlı İmparatorluğu’nu Türkçe seslendirmeyle oynama şansı bulacak.