Emrah Serbes tutuklandı (Baba ile kızının öldüğü kazayı üstlendi)

İzmir'de 22 Eylül'de gerçekleşen ve baba-kızın hayatını kaybettiği trafik kazasını kendisinin yaptığını itiraf eden Behzat Ç. kitaplarının yazarı Emrah Serbes, tutuklandı. Serbes'in, 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanabileceği bildirildi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı - DHA 28.09.2017 - 16:00 | Son Güncelleme : 28.09.2017 - 17:52

Emrah Serbes tutuklandı (Baba ile kızının öldüğü kazayı üstlendi)

İzmir'de 22 Eylül'de otomobil sürücüsü ve kızının öldüğü, eşinin ağır yaralandığı kazaya karışan otomobili kendisinin kullandığını sosyal medya aracılığıyla itiraf eden yazar Emrah Serbes, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

''TESLİM OLUYORUM. İTİRAFIMDIR''

Serbes, sosyal medya hesabından yayımladığı fotoğraftaki notta, kazaya karışan otomobili kendisinin kullandığını, yaşadığı şokla kazayı itiraf edemediğini, kazayı üstlenen arkadaşının cezaevinde kendisinin yerine tutuklu bulunduğunu, vicdan azabı çektiğini belirterek, "Teslim oluyorum. İtirafımdır" yazılı mesaj paylaştı.

TUTUKLANDI

Notu paylaşmasının ardından Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Serbes, işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

''HER TÜRLÜ CEZAYA RAZIYIM"

Serbes'in sorgusunda sosyal medyada paylaştığı nottaki ifadelerini tekrar ettiği ve "Yaptığım suçu kabul ediyorum, yaptığımın bir suç olduğunu biliyorum ve verilecek her türlü cezaya razıyım" ifadesini kullandığı öğrenildi.

''YERE BATSIN EMRAH SERBES. KEŞKE BEN ÖLSEYDİM''

Jandarma ekiplerinin sağlık kontrolü ve ardından cezaevine götürdüğü Serbes, adliye çıkışında bir gazetecinin "Neden kaçtınız?" sorusuna yanıt verdi.

Serbes, "Ölenlerin yakınlarından özür dilerim. Hiçbir şey bir genç kızın hayatı etmez, yere batsın Emrah Serbes. Benim soyadım Serbes sonunda 'T' yok, bundan sonra benim sonumda hiçbir şey yok. Ömür boyu bu vicdan azabıyla yaşayacağım. Keşke ben ölseydim o kazada. Herkesten çok özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Serbes, Twitter'dan paylaştığı fotoğraftaki notta şu ifadelere yer verdi:

''KAZANIN SORUMLUSU BENİM''

''22.09.2017 tarihinde İzmir-Aydın otobanında meydana gelen kazanın sorumlusu benim. Bu kazada aynı aileden bir baba-kız hayatını kaybetti, anne ise yoğun bakımda. Ölen genç kız, bir çocuk, 16 yaşında. Hiçbir şey bir genç kızın hayatından daha değerli değildir.

''ÇARPIŞMANIN ÖNÜNE GEÇEMEDİM''

Bir rampanın ardından birden önümüze çıkan araca çarpmamak için elimden gelen bütün çabayı sarf ettim. Kaygan zemin nedeniyle yavaşlayamadığımdan direksiyonu bariyerlere kırdım ama çarpışmanın önüne geçemedim. Bariyerleri aşarak 3-4 takla attık ve sonunda demir tellere takılarak durduk. Açılan hava yastıkları ve aracın güvenlik sistemleri nedeniyle kazayı hafif sıyrıklarla atlattık. Kaza esnasında yanıma oturan Kenan Doğru ile birlikte aracın sunroofundan çıktık ve diğer aracın yanına gittik.

''OLAY ANINDA KAZAYI ÜSTLENEMEDİM''

Araçtakilerin nabızlarına baktım, anne hala hayattaydı. 112’yi aradık ama ambulans olay yerine çok geç geldi. Araçtan fırlayıp yolun kenarında yatan genç kızı görünce kendimi kaybettim ve bu şok nedeniyle olay anında kazayı üstlenemedim.

''KAZAYI ARKADAŞIM ÜSTLENDİ''

Kazayı, yanımda oturan arkadaşım Kenan Doğru üstlendi. Şu an suçsuz olduğu halde cezaevinde yatmaktadır. Kenan’ı Beşiktaş tribününden tanırım, senelerce birbirimizi kolladık. Bu hadise nedeniyle hiç kimseye bir şey söylemeden sonuna kadar cezaevinde benim için yatabilecek bir insandır.

''SAVCILIĞA GELDİM, TESLİM OLUYORUM''

Ama aradan günler geçtikçe bu sorumluluğu kaldıramayacağımı anladım. Savcılığa geldim ve kendim teslim oluyorum. Hayatını kaybedenleri geri getirmeyecek olsa da cezam neyse çekmeye hazırım. Hayatını kaybedenlerin yakınlarından özür dilerim. Keşke bu kazada ben ölseydim. Hayatı boyunca haktan hukuktan adaletten bahsetmiş biri olarak bundan sonra doğan her gün benim için bir azap olacak. Suçun cezasından kaçabilirsin ama vicdanın azabından kaçamazsın.''

BABA VE KIZI HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İzmir-Aydın Otoyolu'nda 34 NT 5005 plakalı otomobil, Torbalı kavşağı yakınlarında Ayhan Özçelik (59) idaresindeki 35 TV 9335 plakalı otomobille çarpışmış, sürücü Özçelik ile 16 yaşındaki kızı Zeynep Özçelik kaza yerinde yaşamını yitirmiş, eşi Nilgün Özçelik ise ağır yaralanmıştı.

Sağlık ekiplerince Torbalı Devlet Hastanesi'ne kaldırılan anne Özçelik, sevk edildiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.

34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını söyleyen Kenan Doğru gözaltına alınmıştı.

NE KADAR CEZA ALABİLİR?

Olaya ilişkin ntv.com.tr’nin görüştüğü bir ceza hukukçusu, birden fazla kişinin öldüğü trafik kazası durumunda 2 ile 15 yıl arasında ceza istemiyle yargılama yapılabileceğini belirtti.

Ayrıca kazada “bilinçli taksir” olması durumda TCK'nın 21. ve 22. maddelerine göre cezanın ağırlaştırılabileceği de ifade edildi.

Kazayı Emrah Serbes adına üstlendiği öne sürülen Kenan Doğru'nun da TCK'nın 270. maddesi gereği “suçu üstlenme” kapsamında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıkarılabileceği de bildirildi.

KAZA İLE İLGİLİ İDDİALAR

Öte yandan, kazada iki yakınını kaybeden Özçelik ailesinin bir yakını, ntv.com.tr’ye yaptığı açıklamada, Emrah Serbes ve arkadaşının hastaneye götürülmediğini ve alkol testine alınmadığını iddia etti.

Olaya ilişkin avukatların Emrah Serbes adına suç duyurusunda bulunduğu da öğrenildi.

EMRAH SERBES OLAYINA HUKUKÇU YORUMU: SAVCI HAKİKATİ ARAŞTIRACAK, 2 CAN KAYBI VAR

Sayfa Yükleniyor...