Emre Tyler Mays'ın katiline ağırlaştırılmış müebbet

İstanbul'da Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 17 yaşındaki Emre Tyler Mays'ı bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık Akın Kutlu, ''çocuğu kasten öldürme'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

Haberler - NTV Haber 16.12.2020 - 14:56 | Son Güncelleme : 16.12.2020 - 15:00

Emre Tyler Mays'ın katiline ağırlaştırılmış müebbet

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil girişine 7 Ocak'ta ambulansla gelen Emre Tyler Mays (17), içeri gireceği sırada Akın Kutlu'nun (22) bıçaklı saldırısına uğramıştı. Mays, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Kutlu, 17 yaşındaki Mays'ı kavgalı olduğu kişiye benzetmişti. Akın Kutlu’nun hakkında ''kasten öldürme'' suçundan açılan davada sanığın müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verildi.

Duruşmada, Kultu pişman olduğunu söyledi. Emre Mays’ın annesi Figen Mays da Akın Kutlu için, '''Ben çok pişmanım yanlışlıkla işledim bu cinayeti, beni serbest bırakın' diye talepte bulundu. Çok pişman bir insan, cezam neyse razıyım der. Bu insanların sokakta dolaşmaması lazım çünkü hepimiz için bir tehlike" açıklamasında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...