En büyük fiber-optik ağı İstanbul'a bağlandı

Interoute'un yönettiği ağ, Istanbul'la birlikte 55 bin kilometre uzunluğa ulaşacak.

23.04.2011 - 15:21

En büyük fiber-optik ağı İstanbul'a bağlandı

Avrupa’nın en büyük entegre fiber optik ağına sahip iletişim firması Interoute, Avrupa kapsamlı fiber optik ağına İstanbul’u da dahil ediyor. Firma bu kapsamda gelişmiş, güvenli ve yüksek performanslı veri merkezleri kuracak.

Firma bültenine göre Interoute, şirketlerin takip etmek zorunda olduğu değişime uygun olarak tasarlanmış çözümler, ağ güvenli uygulama barındırma, veri ve yenilikçi ses hizmetleri sunuyor.

Firmanın 29 ülkede 100 şehirde insanların ve işletmelerin online iletişimini sağlayan Avrupa'nın en büyük ağ platformuna sahip olduğu belirtiliyor. Müşterilerle şehir şebekeleri ve yüksek performanslı veri merkezleri arasında toplam 55 bin kilometrelik bir ağ bulunuyor.

Deutsche Post, Real Madrid, Avrupa Uzay Ajansı ve Airbus gibi çeşitli kurumlar, verilerini korumak ve içeriğini dağıtmak için Interoute’u kullanıyor.

Verilen bilgiye göre Avrupa’nın ötesinde bulunan işletmeler de 8 Interoute istasyonu ve trans-kıta denizaltı kabloları üzerinden Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya bağlanabiliyor.

Interoute Genel Müdür Yardımcısı Renzo Ravaglia Türkiye ve İstanbul hakkında şunları söylüyor: "Türkiye kültürel mirası ve tarihi ile bilinmektedir ve 2010 İstanbul’un Avrupa’nın Kültürel Başkenti olmasına şahitlik etmiştir. Aynı şekilde çarpıcı olan da İstanbul’un ulusal ve uluslararası ticaret için kilit bir ticaret ve medya merkezine dönüşmesidir. Artan sayıda Avrupalı firma yeni iş fırsatları için Türkiye’ye baktıkça, Interoute’un uzmanlaştığı yüksek kapasiteli, sorunlara daha dirençli veri iletimine ilişkin ihtiyaç da artmaktadır.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...