En büyük şehir içi otel İstanbul'a

Taşyapı, İstanbul Anadolu Yakası'nda Türkiye'nin en büyük şehir içi otelini inşa edecek. Şirket; tarihi dokusunu koruyan, doğası ile dikkat çeken ve ulaşımı kolay olan illerde ise 20 otel açmayı hedefliyor.

29.05.2012 - 12:42

En büyük şehir içi otel İstanbul'a

Taşyapı, ilk turizm yatırımı olan DoubleTree by Hilton Istanbul Moda’da düzenlediği basın toplantısında Anadolu'da yapacakları yeni enerji, inşaat, tarım ve turizm yatırımlarını açıkladı.

Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, toplantıda  yaptığı konuşmada, Doubletree by Hilton Istanbul Moda'nın ilk yılda 60 bin kişiyi ağırlayarak yüzden 80 doluluk oranı yakalamasından güç alarak yeni yatırımlar yapmaya karar verdiklerini belirtti.

İstanbul'da ve Anadolu'nun birçok bölgesinde yeni otel projeleri olduğunu açıklayan Turanlı, İstanbul'da yine Anadolu Yakası'nda Türkiye'nin en büyük şehir içi otelini inşa edeceklerini dile getirdi.

Otelin 22 dönüm arazi üzerinde 150 bin m2'lik 600 odalı bir proje olduğunu belirten Turanlı, “Bu bakış açısı ile Anadolu'da ihtiyacı olan, tarihi dokusunu koruyan, doğası ile dikkat çeken ve ulaşımı kolay olan illerde 20 otel açmayı hedefliyoruz” dedi.

Anadolu'da yeni açılacak oteller ile 5 bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini de belirten Turanlı, özellikle Anadolu'daki turizm meslek liseleri mezunları ve öğrencilerine yeni iş olanaklarını sunacaklarını söyledi.

Geniş tarım alanlarına sahip olan Anadolu'da teknik tarım yapmayı düşündüklerini ve bu konuda fizibilite çalışmalarını sürdüklerini de açıklayan Turanlı, “Teknik tarımın yanı sıra sanayi atıklarından enerji üretmek için projelerimiz var. Özellikle sanayinin gelişmiş olduğu büyük illerin tamamında bio enerji üretmek için çalışmalara başladık” dedi.

Emlaklobisi.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...