Türkiye'deki ilk mağazasını 2009 yılında Bayrampaşa Forum İstanbul’da açan teknoloji marketi Saturn, 9 bin metrekare alanı ve 55 bini aşkın ürün çeşidi ile Türkiye’nin en büyük teknoloji marketini Taksim İstiklal’de bugün açtı.

Taksim’in her gün 2 milyon kişiyi ağırlaması sebebiyle bu bölgede yatırım yapmayı tercih ettiklerini söyleyen Media-Saturn CEO’su Nuri Topatan “İstanbul, dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Beyoğlu ise bu güzel şehrin kalbinin attığı yer. Taksim’de nostalji var, eğlence var, tarih var, aşk var. Ama bir şey eksikti, Teknoloji. Saturn geldi, teknoloji geldi” dedi.

Açılan mağazada 100 kişiye istihdam sağladıklarını belirten Topatan, Bayrampaşa Forum İstanbul mağazasının ardından Taksim mağazasının ikinci yatırım olduğunu, yıl sonuna kadar da Marmara Forum’da yeni bir mağaza daha açacaklarını sözlerine ekledi. İlk gün olması sebebiyle büyük izdiham olmasının beklendiğini söyleyen Topatan “İlk güne özel müşterilerimize çeşitli promosyonlarımız olacak, bunların içerisinde fiyat indirimlerine kadar birçok sürprizimiz var. Müşterilerimizin oluşabilecek izdihama karşı zor durumda kalmamaları için 500 kişilik bir güvenlik ekibi ile hizmet vereceğiz” diye konuştu.

13 ÜLKEDE FAALİYETTE
1961 yılında Almanya’da kurulan Saturn bugün 13 ülkede 800’den fazla mağaza ile hizmet veriyor. Dünya genelinde toplam 60 bin üzerinde çalışanı olan markanın, Almanya Hamburg’daki mağazası aynı zamanda dünyanın en büyük teknoloji marketi olma özelliğini taşıyor.