En iyi 5 film şarkısı

Son dönem Türkiye sinemasının en başarılı isimlerinden Taylan Biraderler, N5'te en sevdikleri 5 film şarkısını anlattı.

21.04.2011 - 15:03

En iyi 5 film şarkısı

Her hafta ünlü bir ismin '5 listesi'ni yayınladığımız N5'te bu hafta Taylan Biraderler var. 'Okul', 'Küçük Kıyamet' ve 'Vavien'e imza atan ikli N5'te en sevdikleri film şarkılarını anlattı.


Bizim çok sevdiğimiz yönetmenler arasında Taylan Biraderler... Türkiye'de tür sineması yapan ender yönetmenler arasındalar. Ve yaptıkları sinemayı herhangi bir şablona - popüler ya da sanat sineması gibi bir ayrıma - yerleştirmek çok zor. Yapılmayanı yaptıkları - üstelik iyi yaptıkları - ve filmlerinde saf sinema duygusunu hissettirdikleri için onlarla N5 yapma fikri baştan heyecan vericiydi.

Uzun bir süre, zamansızlık yüzünden randevu alamamıştık ama sonunda gün belirledik ve 'Muhteşem Yüzyıl'ın çekim arasında söz aldık.

Hava güneşliydi ve çekimi dışarıda yaptık. Önceki dizileri (Alacakaranlık, Yabancı Damat) ve bizce Türkiye sineması için çok önemli olan filmleri üzerine uzun uzun konuştuk. 'Muhteşem Yüzyıl tartışmaları'nı da elbette.

Ve sıra N5'e geldi. Konuyu onlar seçti. İstanbul Film Festivali'nde 'Film gibi 30 Yıl' bölümüne de seçtikleri Leos Carax'ın içinde olduğu bir liste yapacaklarını tahmin ediyorduk ve öyle de oldu. (Tabii ki listenin geri kalanı da onların en sevdikleri isimlerden oluşuyor.)

Taylan Biraderler sinema tarihinde en sevdikleri 5 şarkıyı anlattılar. İki kişi olmanın avantajıyla sohbet şeklinde, akıcı bir 5 listesi ortaya çıktı. Yönetmen olduklarından dolayı olsa gerek, dinlerken ve izlerken 5 şarkı, 5 sahneydi aynı zamanda.

Daha fazla anlatmaya gerek yok aslında. Çok iyi iki sinemacı çok iyi 5 şarkı seçti. İzlemek için tıklayınız

N5 ile ilgili haberlerimizi artık çekim anında Twitter'dan paylaşıyoruz. Taylan Biraderler ile yaptığımız çekimlerin gelişmeleri ve fotoğrafları da Twitter'dan paylaşıldı. Twitter'dan N5'i takip etmek için: twitter.com/ntvmsnbc_N5

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...