'En iyi 5 futbol filmi'

Sinema eleştirmeni ve spor yazarı Uğur Vardan, N5'te en sevdiği 5 futbol filmini anlattı.

11.02.2011 - 10:15

'En iyi 5 futbol filmi'

Her hafta ünlü bir ismin '5 listesi'ni yayınladığımız N5'te bu hafta sinema eleştirmeni ve Radikal Gazetesi Spor Editörü Uğur Vardan var.

Sinema ve futbol... Uğur Vardan'a göre futbolun sinemaya ihtiyacı yok ama bütün spor dalları gibi futbolun da sinemayla buluştuğu unutulmaz yapımlar mevcut. Biz de bunları Vardan'la konuşmaya karar verdik, o da sağ olsun bizi kırmadı.

Uğur Vardan Türkiye'de hem spor - özelikle futbol - konusunda yetkin isimlerden hem de sinema denildiğinde akla ilk gelen eleştirmenler arasında. Dolayısıyla böyle bir buluşma için en doğru isimlerden biriydi.

Onun futbol terimleri içeren sinema eleştirilerine ya da sinemasal spor yazılarına aşina isimler olarak '5 futbol filmi' başlığı kafamızda güzel imgeler yaratıyordu.

Çekimi Vardan'ın evinde yaptık, evi tahmin edileceği üzere sinema ve futbol dolu... Bir sinema eleştirmenin evinden çalmak isteyeceğiniz! DVD'ler raflar boyu size bakıyor...

Göz gezintisinden sonra hemen Vardan'ın listesine göz attık ve 5 güzel filmi anlatması için kurulduk. Vardan anlatırken arka fonda bir futbol filmi olması gerekiyordu. Seçimimiz daha fazla maç görüntüsünden dolayı listede olmayan 'Goal' oldu.

Uğur Vardan top sektirirken... Uğur Vardan top sektirirken...

Vardan listeyi anlatmaya başladığında çekim listenin sınırlarını da aştı ve bize listeye giremeyen filmlerden, kötülerden ve birçok ayrıntıdan daha bahsetti. Çoğu çekimde konuğumuz olan kediler burada da eksik olmadı ve Vardan'ın kedileri de eşlik etti N5'e. Hatta bir tanesi son hatıra fotoğrafına bile girdi.

İşte Uğur Vardan'ın en sevdiği 5 futbol filmi: İzlemek için tıklayınız

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...