'En iyi 5 konser hikayem'

Fotoğrafçı Muhsin Akgün N5'te unutamadığı 5 konser/çekim hikayesini anlattı... İzlemek için tıklayınız

Haberler 24.03.2011 - 12:52

'En iyi 5 konser hikayem'

Her hafta ünlü bir ismin '5 listesi'ni yayınladığımız N5'te bu hafta Muhsin Akgün var. Ünlü isimlerin röportajlarında, konserlerde, festival sinemalarında, gazetelerde, dergilerde... Muhsin Akgün kendisi fazla görünmese de aşina olduğumuz isimlerden. Akgün N5'te unutamadağı 5 konser-çekim hikayesini anlattı.


Aslında onunla N5'i 'Söz ve Müzik: İstanbul' kitabı yayımlandığında yapmak istiyorduk ama olmadı. aradan zaman geçti ve şimdi 30. İstanbul Film Festivali için hazırladığı 'Festivalin 30 Yılından 20 Yönetmen' sergisini duyar duymaz bu sefer atlamak istemiyorduk.

Akgün N5 davetimizi kabul ettiğinde aklımızda birçok konu vardı. Fotoğraflar, konserler, röportajlar, hikayeler... Onun seçimi hikayeler oldu. Sayısız konser gören birinden o hikayeleri dinleyecek olmak hayli heyecan vericiydi.

Çekim için İstanbul Modern'de buluştuk ve boğaza bakan rüzgarlı terasta kurulduktan sonra sohbet etmeye başladık. Akgün ilk başta Annie Leibovitz anlatmak istiyordu, hatta 5 fotoğrafını da seçmişti ama - bizim de etkimiz var mı bilmiyoruz - daha sonra fikir değiştirerek konserleri seçti.

Fotoğrafını en çok çekmek istediği isimleri nasıl çekemediğine dair anıları anlattıkça keyifli hale geldi ve sohbet kendiliğinden çekime dönüştü.

İşte Muhsin Akgün'ün unutamadığı 5 konser hikayesi: İzlemek için tıklayınız

Çekime geçmeden önce bir de aksilik geldi başımıza! Tepemizdeki martılardan biri Akgün'ün kafasına pisleyince klasik şans getirir muhabbeti açıldı ama Akgün ''Bu kadar martının altında dur sonra da şans getirir de'' diyerek dalgasını geçti.

N5 ile ilgili haberlerimizi artık çekim anında Twitter'dan paylaşıyoruz. Muhsin Akgün'le yaptığımız çekimlerin gelişmeleri ve fotoğrafları da Twitter'dan paylaşıldı. Twitter'dan N5'i takip etmek için: twitter.com/ntvmsnbc_N5

Sayfa Yükleniyor...