En iyi 5 Rolling Stones şarkısı

Usta gazeteci Tuğrul Eryılmaz, N5'te hayranı olduğu grubu, Rolling Stones'u anlattı.

01.04.2011 - 16:39

En iyi 5 Rolling Stones şarkısı

Her hafta ünlü bir ismin '5 listesi'ni yayınladığımız N5'te bu hafta Tuğrul Eryılmaz var. Radikal 2'nin yayın yönetmeni olan Eryılmaz, aynı zamanda sinema, müzik, edebiyat konusunda da akla ilk gelen isimlerden. Eryılmaz, N5'te hayranı olduğu gruplardan Rolling Stones'tan en iyi 5 şarkıyı seçti.


Onunla daha önce bir araya gelecektik aslında. İlk aradığımızda projeyi beğendiğini söyledi ve ''Ama ben şu anda ne yapıyorum biliyor musunuz?” diye sordu. Eryılmaz, havaalanında onu Londra’ya götürecek uçağın gelmesini bekliyordu. Daha sonra aradığımızda ise İzmir’deydi. Bu kez zaman daha fazla uzamasın diye günü kararlaştırdık ve ders verdiği Bilgi Üniversitesi’nde buluşmak için sözleştik.

'Peki konu ne olacak?' diye sordu. Rolling Stones hayranı ve uzmanı olduğunu biliyorduk ve onunla Rolling Stones hakkında konuşmayı elbette istiyorduk ama görüşeceğimiz kişi Tuğrul Eryılmaz’dı, koskoca bir derya. Yani onunla bir sürü şey hakkında konuşmak isterdik. (Daha doğrusu o konuşsun biz dinleyelim isterdik) Lakin, o Rolling Stones konusunda ısrar etti. Ve ''Rolling Stones konuşalım görün bakın çok eğleneceğiz'' dedi.

Çekim yaptığımız gün baharın kendini gösterdiği ilk güneşli ve ılık gündü. İlk başta, Maslak'tan, plazalar ve trafiğin arasından çıkıp bir üniversite kampüsünün ruhuna dalıverdiğimiz için hafiften sersemledik. Daha sonra Tuğrul Eryılmaz çekim için geldi, bizi de kendimize getirdi. Sanki çok uzun zamandır tanışıyormuşuz gibi rahat ve içtendi. Bir hoca olmanın getirdiği alışkanlıkla bize sürekli 'çocuklar' diye hitap etti. Biz de bu durumdan çok mutluyduk, keza onun öğrencisi olmayı çok isterdik...

Geldiğinde bütün gece Rolling Stones listesi ile uğraştığından bahsetti. ''O kadar çok sevdiğim şarkısı var ki azalta azalta yirmibeşe kadar indirebildim” dedi. Sonunda bakmış olacak gibi değil ''o an aklıma ne gelirse onu anlatırım'' demiş. Ne diyelim Tuğrul Eryılmaz’ın gece bizim program için çalışması gururumuzu okşadı (Onu tanıyan birisi “O’nun heyecanı sizin programa değil Rolling Stones’adır. Tam kalbinden vurmuşsunuz onu” dedi) ama biz yine de kendimize nasiplenmeyi tercih ettik.

Geldiğinde de daha önceki N5'leri izleyip izlemediğini de sorduk. İzlediğini öğrenmek heyecanımız daha da artırdı.

Bir parantez açarsak, bir gün önce 'Radikal baskını'nı yaşadığı için onun üzerine de konuştuk elbette. Gazeteciliğe dair sinirlendiği şeyleri anlattı, tadımızı fazla kaçırmadan konuyu değiştirdik.

Ve çekim nerede başladı nerede bitti hiç anlayamadık. Hatta listesinde 3 numaraya geldiğini daha sonra anladık. 'Su gibi anlattı' deyimini kullanmanın yeridir anlayacağınız.

Rolling Stones’u anlatırken kendini de anlattı, üstelik anlatırken son derece açık sözlülükle, kelimeleri yumuşatmadan, diline hakim olmaya çalışmadan anlattı. Çekim bitsin istemedik, o güneşli günde oturup onunla daha fazla konuşmak istedik, elimizden geldiği kadar lafları uzatmak istedik ama tabii bir yere kadar...

N5 yayına girdiğinde haber vermek için aradığımızda ''Güzel olmuş mu, beğendiniz mi?'' dedi. ''Biz yaptık'' dedik. ''Elimizden geleni yaptık...''

N5 ile ilgili haberlerimizi artık çekim anında Twitter'dan paylaşıyoruz. Tuğrul Eryılmaz'la yaptığımız çekimlerin gelişmeleri ve fotoğrafları da Twitter'dan paylaşıldı. Twitter'dan N5'i takip etmek için: twitter.com/ntvmsnbc_N5

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...