'En iyi Berlinli' kim olacak?

Oyuncu Sibel Kekilli ile Müslüman göçmenleri eleştiren Thilo Sarrazin de adaylar arasında...

Haberler 26.12.2010 - 17:00

'En iyi Berlinli' kim olacak?

"Berliner Morgenpost" gazetesi ile "104,6 RTL" adlı radyonun düzenlediği 2010 yılının "En iyi Berlinli" adayları arasında Türk kökenli oyuncu Sibel Kekilli ile ülkede yaşayan Müslüman göçmenleri eleştiren Almanya Merkez Bankasının eski Yönetim Kurulu Üyesi Thilo Sarrazin de yer aldı.        

Gazete okurları ve radyo dinleyicileri tarafından belirlenen son 50 aday arasına, Türk kökenli rejisör Fatih Akın'ın "Duvara Karşı" adlı filmindeki rolüyle üne kavuşan Kekilli ile Müslüman göçmenleri eleştirdiği için göçmen kuruluşların büyük tepkisini çeken Sarrazin de girdi.        

Berliner Morgenpost'ta yer alan haberde, Kekilli'nin "Yabancı" adlı filmde de başrol oynadığı, 2010 yılı Alman Film Ödülünü aldığı ve Almanya'da en çok izlenen "Tatort" adlı polisiye dizide de başarılı olduğu ifade edildi.        

Sarrazin ile ilgili olarak da, göçmenler hakkında dile getirdiği tezlerin büyük tartışmalara yol açtığı ancak kendisinin kitap satışından milyoner olduğu belirtildi.        

Adaylar arasında tanınmış oyuncu Iris Berben, komedyen Dieter Hallervorden, şarkıcı Frank Zander ve Neukölln İlçesi Belediye Başkanı Heinz Buschkowsky de bulunuyor.        

Sonuç, 3 Ocak 2011 tarihli gazetede açıklanacak.

Sayfa Yükleniyor...