'En İyi Siteler' için adaylar belli oldu

Bu yıl 10'uncusu gerçekleşecek Altın Örümcek Web Ödülleri’nin adayları açıklandı. Bu yılki uygulamayla halk oylaması ilk kez Facebook üzerinden gerçekleşiyor.

05.03.2012 - 15:35

'En İyi Siteler' için adaylar belli oldu

Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olan Altın Örümcek Web Ödülleri bir ilke daha imza attı. Yapılan başvuruların sona ermesi ardından jüri üyeleri tarafından ilk önce ön eleme gerçekleştirildi ve ön elemeyi geçen siteler jüri tarafından 100 puan skalası üzerinden değerlendirilerek 32 kategoride jürinin oylarıyla belirlenen en iyi 5 site halkoyuna sunuldu.


Şimdiye kadar SMS kullanılarak gerçekleştirilen halk oylaması bu sene Facebook’ta http://www.facebook.com/altinorumcek adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Törenin organizatörleri internet kullanıcılarının katılımını teşvik etmek, beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yaratmak ve heyecanı geniş kitlelere yaymak amacıyla bu yöntemi tercih ettiklerini belirtiyor.

HALK OYLAMASI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİYOR?
Altın Örümcek Web Ödülleri’nde jüri değerlendirmeleri sonucunda her kategoride kazananlara Altın Örümcek ödülü, halk oylaması sonucunda ise kazananlara Halkın Favorileri sertifikası veriliyor.

Bugün başlayan halk oylaması uygulamasına katılabilmek için ilk önce adrese gidilerek Facebook'taki Altın Örümcek sayfasının 'beğen'ilmesi gerekiyor.

NTVMSNBC, NTVSPOR VE CNBC-E DE ADAY
Blog, eğitim, spor, yaşam, haber gibi birçok kategorinin yer aldığı ödüllerde 'Eğlence' kategorisinde cnbce.com, 'Yaşam' kategorisinde tatbilir.com, 'Haber' kategorisinde ntvmsnbc.com ve 'Spor' kategorisinde ntvspor.net finale kalmayı başardı. Katılanlara sürpriz hediyeler kazandıran oylama için son katılım tarihi 30 Mart.

GEÇEN YILIN GALİBİ NTVMSNBC'YDİ
2011'de Turkcell Kuruçeşme Arena'da düzenlenen ödül töreninde En İyi Web Sitesi Ödülü'nü ntvmsnbc.com ile Doğuş Yayın Grubu kazanmış, böylece ilk kez bir haber sitesi büyük ödülü almıştı. ntvmsnbc Büyük ödülün yanı sıra en iyi haber sitesi ödülünü de sırtlayan ekip olmuştu.KISACA ALTIN ÖRÜMCEK
2002 yılından günümüze değin aralıksız olarak gerçekleştirilen ve geleneksel bir hale gelen Altın Örümcek Web Ödülleri’nin ana hedefi web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması. Altın Örümcek Web Ödülleri aynı zamanda bu alana yapılan yatırımları da özendirmeyi amaçlıyor. Web, internet teknolojileri, pazarlama ve iletişim alanlarında yetkin ve tecrübeli juri üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Altın Örümcek Türkiye’nin ilk ve tek Bağımsız web ödülleri organizasyonu olma özelliğini de taşıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...