En küçük çocuğunu yangından kurtaramadı

Pendik'te 4 katlı apartmanın giriş katında çıkan yangında, bir anne 2 çocuğunu kurtarırken 1.5 yaşındaki bebeği yanarak hayatını kaybetti.

14.11.2011 - 20:02

Pendik Fatih Mahallesi Hürriyet Caddesi Platin sokaktaki 4 katlı bir -binanın giriş katında bulunan dairede yangın çıktı.

Yangını farkeden ev sahibi İffet Yıldırım, yangının çıktığı odaya giderek, alevlerin arasından çocukları Muhammet (6) ve Hamza Yıldırım'ı (4) alarak dışarı çıkardı.

Yangının kısa sürede tüm eve yayılması üzerine İffet Yıldırım, komşularından ve binanın dış cephesinde boya çalışması yapan işçilerden yardım isteyerek içeride bebeğinin olduğunu söyledi.

Çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirirken, daireye giren işçiler, 1.5 yaşındaki Berat Yıldırım'ın, beşiğinde hayatını kaybettiğini gördü.

Yangın olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Evde çıkan yangında vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan İffet Yıldırım ile çocukları Hamza ve Muhammet Yıldırım, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yara ve Yanık Tedavi Merkezi'nde tedavi altına alındı. 1.5 yaşındaki Berat Yıldırım'ın cesedi ise Pendik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polis, yangını Hamza ve Muhammet Yıldırım'ın evde çakmakla oynarken çıkarmış olabileceği ihtimali üzerinde dururken, yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...