Kağan Erturan’ın ilk uzun metraj filmi 'En Mutlu Olduğum Yer' iki genç insan arasındaki maceralı bir aşk hikayesini anlatıyor.

Ezgi Asaroğlu ve Nihat Altınkaya'nın başrollerini paylaştığı filmin senaryosu Ümit Ünal ve Gencay Ünsalan’a ait. Filmde Şıvga Erez, Hakan Vardar, Turgay Tanülkü ve Erol Günaydın da rol alıyor.

Filmin hikayesi şöyle: Kemal ve Elif yaşları 25'i geçmesine rağmen hayatta ne yapacaklarına karar verememiş genç insanlardır. Yolları İstanbul’un sıcak bir yaz gecesinde düzenlenen bir ofis partisinde kesişir. İkisi de birbirlerinden çok etkilenirler. Elif yıllar önce çocukluğunu geçirdiği sahil köyünde, açık denizi ilk kez görüşünü anlatır ve 'hayatta en mutlu olduğu yer'in orası olduğunu söyler. Kemal, "Hadi atlayıp oraya gidelim" der. Birbirlerini tanımadıkları halde o anın büyüsüne kapılır ve hemen yola çıkmaya karar verirler.

Kemal ve Elif, ödünç aldıkları arabada bulunan, skandal yaratacak belgelerden habersiz arabaya atlayıp, yola düşerler. İstanbul'dan Ege sahillerine uzanan bu yolda birbirlerine aşık olacak ve hayatlarının en büyük macerasını yaşayacaklardır.

'En Mutlu Olduğum Yer' 9 Nisan’da sinemalarda.