Engelli kardeşlere ağaç kesme davası

Çanakkale'de, biri görme engelli, diğerinin de bir kolu olmayan iki kardeşe, kaçak ağaç kestikleri iddiasıyla dava açıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.03.2010 - 11:54

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Nebiler köyünde, sol kolu olmayan 59 yaşındaki Mehmet Özer hakkında, 2007 yılı içerisinde babasından kalan tarlası ve çevresindeki 52 adet çam ağacını baltayla kestiği gerekçesiyle tutanak tutuldu ve Bayramiç Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Davanın açılması üzerine, Adli Tıp Kurumu'na başvuran Özer'e, ''Sol omuz seviyesinden kolu olmadığından, tutanakta belirtilen 52 adet ağacı balta ile kesmesi tıbben mümkün görülmemiştir'' diye rapor verildi.

Mehmet Özer'in davası sürerken, geçtiğimiz yıl da kardeşi Selahattin Özer hakkında, tarlasından 4, ormanlık alandan da 11 çam ağacını kesim motoru ile kestiği gerekçesiyle dava açıldı.

Selahattin Özer, böyle bir işi nasıl başardığına inanamadığını belirterek, ''Bana bu tarla Kore Gazisi babamdan kaldı. Ben görme özürlü olduğum için, tarlanın yerini bile bulamam. Bırakın çam ağacı kesmeyi, bir çırpı dalı bile kesip avluya koyamam. Ben nasıl kesim motoru kullanarak, kocaman 15 tane çam ağacını keseyim. Ev içinde ve kahveye gideceğim zaman kızlarımdan ya da eşimden yardım alıyorum. Şaka gibi bir şey. Çok şaşırdım'' diye konuştu.

Ağabeyi Mehmet Özer ise, ''Başıma bundan da bir hal gelmesin'' diyerek açıklama yapmak istemedi.

Sayfa Yükleniyor...