Engin Alan'dan mektuplu cevap

Balyoz'dan aldığı 18 yıllık hapis cezası onanan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, hakkındaki iddialara meclis antetli kağıda yazdığı "Cevabımdır" diye başlayan mektupla cevap verdi. Alan, milletvekilliğinin düşürülmesinin umrunda olmadığını belirtti.

Haberler 13.10.2013 - 15:40

Engin Alan'dan mektuplu cevap

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ile bir grup MHP'li milletvekili önceki gün Alan'ı Sincan Cezaevinde ziyaret etti. Ziyaret sırasında Alan, milletvekillerine el yazısıyla yazdığı bir mektubu verdi. "Cevabımdır" başlığıyla başlayan mektup, "Ulu Tanrım, beni bir Türk evladı olarak yarattı. Böyle doğdum, böyle öleceğim" sözleriyle devam ediyor.

İşte Alan'ın mektubu:

"Generallik, milletvekilliği benim için Türk kimliğimden sonra gelen ve çok da önemli olmayan unvanlardır. Bu nedenle milletvekilliğim hemen düşürülebilir. Hiç de umurumda olmaz. Ancak, benim milletvekilliğim düşürülürken, şu iki şey de birlikte yapılırsa daha şık olur.

1. Başta devletimin polisini tokatlayan olmak üzere, bölücü Kürt milletvekillerinin TBMM ve Yargıtay’da bekletilen dosyaları bir daha gün yüzüne çıkmayacak şekilde kaybedilmelidir.

2. Engin Alan yok edildiğine göre KCK'lı 5 bölücü milletvekili derhal tahliye edilip Meclis'e getirilerek göreve başlatılmalıdır.

Bize gelince hayatımızın altı toprak, üstü sevdadır. Toprak vatan, sevdamız Türklüktür. Gerisi teferruattır. Vatan, Millet, Devlet sağolsun."

Sayfa Yükleniyor...