Enkaz başında umutlu bekleyiş

Van'daki depremde eşi, kızı, oğlu, gelini ve torunu enkaz altında kalan Tekin Kahraman'ın umutlu bekleyişi sürüyor.

Anadolu Ajansı 25.10.2011 - 13:03

Tekin Kahraman'ın yakınlarının enkaz altında bulunduğu, alt katında TEDAŞ'ın bulunmasından dolayı TEDAŞ binası olarak da bilinen, depremde çöken 24 daireli binada arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.


Aralıksız devam eden çalışmalarda çok sayıda iş makinesi ve kalabalık bir kurtarma ekibi görev yapıyor. Ekipler zaman zaman çevrede sessizliği sağlayarak enkaz altından ses gelip gelmediğini kontrol ediyor.

Gözyaşları içinde yakınlarının sağ salim enkaz altından çıkarılmasını bekleyen Tekin Kahraman, depremin yıktığı binanın başından ayrılmıyor.

Kahraman, yaptığı açıklamada, apartmanda kiracı olduklarını, deprem sırasında dışarda bulunduğunu belirterek, enkaz altında eşi Nuran, kızı Ceylan, oğlu Ekin, gelini Emel ve torunu Rabia'nın bulunduğunu söyledi.

Ailesinin yaşadığına dair umutlarını yitirmediğini ifade eden Kahraman, ''İçerde 5 yavrum var. Enkaza çıktım ama elimden bir şey gelmiyor. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. İnşallah sağ çıkarılırlar'' dedi.

Dün gece apartmandaki komşularından iki kişinin yaralı kurtarıldığını belirten Kahraman, acısını ''Allah kimseye göstermesin'' diyerek dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...