Erbakan: 100 milyar doları halka vereceğiz

Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, iktidara gelmeleri durumunda 100 milyar dolarlık kaynak bulacaklarını iddia ederek, “Bu parayı milletin cebine atacağız” dedi.

Erbakan: 100 milyar doları halka vereceğiz

Vefat eden Saadet Partisi eski genel başkanı Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, partilerinin Zonguldak teşkilatınca Camlı Köşk'te düzenlediği toplantıda bir konuşma yaptı.

Partisinin vaatlerini açıklayan GİK Üyesi Erbakan, şunları söyledi:

“13 Haziran'da iktidara geldiğimizde Milli Görüş olarak yeniden besmeleyi çekecek, kollarımızı sıvayacak ve 'nerede kalmıştık' diyerek yeniden başlayacağız inşallah.

Hepsinden önce 100 milyar dolar ilave kaynak bulacak, bu parayı doğrudan milletimizin cebine atacağız. 100 lira alan işçi, memur yeniden 200 lira alacak, 100 lira alan emekli 200-300 lira alacak. Asgari ücret önce bin liraya sonra 1500 liraya çıkartılacak, 1 yıl içerisinde. Bu 100 milyar dolarla yapacağız bunları.

İktidara gelir gelmez denk bütçe yapacak ve havuz sistemine geçeceğiz. Böylelikle devletimizin, milletimizin paralarının faize gitmesini engelleyecek, önleceğiz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...