Erbakan: Biz olmazsak ‘one minute’ diyemezdi

Kapatılan Refah Partisi'nin eski lideri Necmettin Erbakan, Türkiye'nin yok edilmesini kendilerinin önlediğini iddia etti. Erbakan, “Biz İsrail'i telin mitingi düzenlediğimiz için Davos'ta 'one minute' sözü söylenmiştir” dedi.

16.04.2010 - 11:32

Erbakan: Biz olmazsak ‘one minute’ diyemezdi

Kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, İslam Toplumu Milli Görüş Derneği’nin kuruluşunun 40. yılı dolayısıyla Berlin’de düzenlenen toplantıda konuştu.

Türkiye'nin yok edilmesini kendilerinin önlediğini savunan Erbakan, "Biz İsrail'i telin mitingi düzenlediğimiz için Davos'ta 'one minute' sözü söylenmiştir. Türkiye'de bugün başı örtülü bir Cumhurbaşkanı eşi varsa bu hükümetin değil, Milli Görüş'ün eseridir" dedi.

Necmettin Erbakan, Milli Görüş sayesinde Türkiye'de pek çok projeye imza atıldığını kaydederek, "Şimdi de 'Büyük Türkiye' ve yeni bir dünyanın kurulması projelerimiz var" diye konuştu.

Refah Partisi'nin Hazine'den aldığı 1 Trilyon 236 milyar lira yardımı iade etmemesi üzerine açılan "Kayıp Trilyon” davasında hüküm giyen Erbakan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından sürekli rahatsızlığı olduğu gerekçesiyle affedilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...