Erbakan: Protestoların bizimle alakası yok

Saadet Partisi lideri Numan Kurtulmuş'un katıldığı bazı toplantılarda çıkan olaylara Necmettin Erbakan da tepki gösterdi. Erbakan, "Kim yaparsa yapsın bu olayların Milli Görüş’le bir alakası olamaz" dedi.

Haberler 29.08.2010 - 17:14

Erbakan: Protestoların bizimle alakası yok

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’a yapılan protesto gösterileriyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Erbakan, açıklamasında Milli Görüş camiasının ''yeniden büyük 'yi tesis etme'' görevini yerine getirmek için çalıştığını ancak bunu engellemek isteyen dış güçler bulunduğunu savundu.

Bu kapsamda bu güçlerin, bir yandan Milli Görüş toplantılarına sızdıklarını, Milli Görüşle bağdaşmayacak olaylara sebebiyet verdiklerini ve bazı basın organları aracılığıyla da gerçek dışı haberler ve maksatlı yorumlar yaptıklarını ileri süren Erbakan, şunları kaydetti:

''Son zamanlarda basında sözü edilen bazı yakışıksız ve üzüntü verici olayların kimler tarafından tertip edilip, yapılırsa yapılsın, Milli Görüş’le uzaktan yakından bir alakası olamaz. Hiç bir maksat ve sebeple, tasvibi mümkün olmayan olaylara meydan verilmemesi, toplantılara katılarak bu kabil dış etkenli, davamıza zarar veren olayların meydana gelmemesi için bütün camiamızı dikkatli olmaya ve bu konuda gereken hassasiyeti göstermeye davet ediyorum.

Milli Görüş, herkese sevgi, refah, insan hakları ve saadet demektir. Milli Görüş camiasının şiarı, iyi ahlak, terbiye, nezaket ve edep örneği olmaktır. Bizim metodumuz, inancımızın da emrettiği gibi şiddet değil, tebliğ, ikna,inandırma ve tatlı dille davet metodudur.''

Sayfa Yükleniyor...