Erbakan’ın kızı: Ampule üşüşen sinek olmadık

Saadet Partisi lideri merhum Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan Altınöz, AK Parti’yi eleştirdi. Altınöz, “Ampule üşüşen sinekler gibi menfaatlerimizin peşinden gitmedik” dedi.

28.05.2011 - 09:43

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Elif Erbakan Altınöz, kadın kollarınca düzenlenen etkinlikte konuştu.

Babası Necmettin Erbakan’ı 3 ay önce kaybettiklerini anımsatan Elif Erbakan şöyle konuştu:

“Sizlerle aynı acıyı paylaşıyoruz. Sadece kan bağıyla bağılı olduğumuz babamızı değil, sizin gibi davamızın liderini kaybettik. Büyük acı yaşadık ama acının ardından baktığımızda şükrolsun ki kendisin sağlığında kendisinin gözünün içine baka baka ihanet edenlerden olmadık elhamdülillah. Bizim için en büyük teselli kaynağı budur.

Bu çatının altında kalanlar, hala her türlü zorluğa rağmen, bu çatının altında bulunanlar gerçek sadıklardandır. Gitmedik ve gitmeyeceğiz. Peki neden inatla hala burada durmaya devam ediyoruz? Dünya menfaatleri elde edeceğimiz halde, tabirimi mazur görün ki bir grup ışığa, ampule üşüşen sinekler gibi menfaatlerimizin peşinden gidenlerden olmadık da neden hala buradayız? Bunun cevabı yaşantımızın gayesidir.

Bize neden sürekli AKP’yi eleştiriyorsunuz, önceden birlikte çalışmadınız mı diyorlar. Babama sorduklarında ‘Onları seviyorum ama vatanımızı daha çok seviyorum’ demişti.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...