Erbakan'ın mezarına ziyaretçi akını

İstanbul'da dün toprağa verilen Necmettin Erbakan'ın mezarı ziyaretçi akınına uğruyor.

Anadolu Ajansı 02.03.2011 - 17:14

Erbakan'ın mezarına ziyaretçi akını

Eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın Zeytinburnu Merkez Efendi Mezarlığı'ndaki kabri başına gelenler, Kur'an-ı Kerim okuyup, dua etti. Bazı vatandaşların dua sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Ziyaretçilerden Abdurrahman Akıntürk, Erbakan'ı 1987 yılından beri takip ettiklerini ifade ederek, ''Hocamız bize bir dava bıraktı. Davamızı inşallah sonuna kadar devam ettireceğiz. Yolu yolumuzdur, davası davamızdır'' dedi.

Cenazede her siyasi hareketten insanların bulunduğunu anlatan Akıntürk, Erbakan'ın asla kavgayı tavsiye etmediğini vurguladı. Akıntürk, Türkiye'nin meselelerini onun öğrettikleriyle çözeceklerini söyledi.

Ziyaretçilerden Recep Erdöl de Erbakan'ın vefatını duyar duymaz Almanya'nın Münih kentinden yaklaşık 100 kişilik bir grupla İstanbul'a geldiklerini belirtti. Erbakan'ın yurtdışında çok sevildiğini vurgulayan Erdöl, Türkiye'deki büyük çoğunluğun onu tanıyamadığını ifade etti.

Erdöl, Erbakan'ın mütevazi bir kişiliği bulunduğunu de dile getirerek, ''Hoca öldükten sonra değerini anladılar. Öldükten sonra değerini anlamışsınız neye yarar? Artık dua etmekten ve rahmet okumaktan başka elimizden bir şey gelmez'' diye konuştu.

Bu arada, sabah saatlerinden itibaren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, Lübnan, Filistin, Tunus, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri temsilcileri ve Mısır Müslüman Kardeşler mensuplarının da Erbakan'ın kabrini ziyaret ettikleri öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...