Erbakan'ın tek rakibi AKP

Saadet Partisi'nde yeniden genel başkanlık koltuğuna oturan Necmettin Erbakan, ilk GİK toplantısı öncesi genel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haberler 18.10.2010 - 19:01

Erbakan'ın tek rakibi AKP

Saadet Partisi'nin dün yapılan olağanüstü büyük kongresinde seçilen Genel İdare Kurulu (GİK), ilk toplantısını, Genel Başkan Necmettin Erbakan başkanlığında yaptı.

Erbakan, GİK üyesi Fatih Erbakan ve Elif Erbakan Altınöz ile Yüksek Disiplin Kurulu üyesi damat Mehmet Altınöz'ün de katıldığı toplantı öncesi konuştu.

'Başbakan Erbakan', 'Mücahit Erbakan', 'Hocamıza sadakat şerefimizdir' ve 'Sabrettik, kavuştuk Elhamdülillah' sloganları ve alkışlarla karşılanan Erbakan, 2011 seçimlerine değindi.

Konuşmasına Besmele ile ve dua okuyarak başlayan ve seçime aslında Halk Partisi, AKP ve Saadet Partisi'nin girdiğini söyleyen Erbakan, "Halk Partisi, yıllardır yaptığı icraatlar dolayısıyla mühürlenmiştir. Yüzde 20'den yukarıya çıkamaz. İster çarşafa rozet taksın, ister toplantılarını Hacı Bayram'da yapsın, olmaz. Bunu kendileri de biliyorlar. Bu nedenle ortada iki parti kalıyor, AKP ve Saadet Partisi.

Önümüzde 8 ay var. Milletimiz bu iki parti arasındaki mukayeseyi yapacaklar ve elbette Saadet Partisi diyecekler. Çünkü AKP kuşun saman dolusudur, Saadet Partisi canlısıdır. Canlı varken saman dolusuyla oyalanılmaz, vakit kaybedilmez. 8 senede yaptıkları icraat oyalamaktan başka bir şey değildir'' dedi.

"İNSANLIK İÇİN DÖNÜM NOKTASI"
Dün yapılan kongreyi de ''muhteşem'' olarak nitelendiren Erbakan, ''Genel kurulumuzu yaptık, yaşadık. Allah'a şükürler olsun, böylesine tarihi bir günü, böylesine bir aşkı, şevki, azmi, görünmemiş görüntüyü, coşkuyu bizlere yaşattı. Allah'a sonsuz şükürler olsun.

Dünkü konuşmamızda, kongremizi değerlendirdik. Eşsiz bir kongre yaptığımız için Cenabı Hakka hamd ettik. Kongremizin yapıldığı 17 Ekim günü, ileride görülecek ki bütün insanlık için bir dönüm noktasıdır.

Bu kongre aynen bu dava başlarken Milli Nizam kongresinde görülen aşkı, şevki, göz parıltısını ve ruhu ortaya koymuştur. Besmeleyi çekiyoruz ve başlıyoruz. Allah muvaffakıyetler versin. Allah bütün insanlığın kurtuluşuna vesile kılsın. Çalışmalarımız hayırlı olsun'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...