Erciş'in en güzel yeri mezarlık olacak

Van'ın Erciş ilçesindeki göl manzaralı 164 bin metrekarelik arazi mezarlık yeri olarak ayırdı. Mezarlıkta uzaktan kabir ziyaretine gelecekler için restoran ve kafe de yaptırılıyor.

Anadolu Ajansı 20.05.2009 - 11:57

Erciş ilçesinin sahil kenarındaki en güzel yerlerinden birini cezaevinde bulunan tutukluların çalıştırması için restoran yeri olarak Adalet Bakanlığı’na veren Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, bu kez ilçenin göl manzaralı 164 bin metrekarelik arazisini mezarlık yeri olarak ayırdı.

Şehir içinde sıkışmış kabristandan insanları kurtarma kararı aldığını söyleyen Çifçi, ''Kabristanlar önem verdiğimiz yerlerden biridir. Bu nedenle ilçenin en güzel yerinde kabristan yeri ayırdık. Meclisten de kararı çıkardık, çalışmalarımızı başlattık" dedi.

''ERCİŞ'E 100 YIL YETER''
Sözkonusu alanın çok geniş olduğunu belirten Çiftçi, alanın çok geniş olduğunu, yüzlerce boş mezar hazırlayarak insanların hizmetine sunacaklarını söyledi.

Kabristanın son teknolojiyle aydınlatılacağını kaydeden Çiftçi, ''Mezarlık içerisine restoran ve kafe yaptırma çalışmalarına başladık, buralarda uzak yerlerden kabir ziyaretine gelen vatandaşlara hizmet verilecek. Büyük bir abdesthanenin de yapımına başlandı. Yeni kabristan alanı, Erciş'e 100 yıl yetecek bir yer'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...