Erdoğan 230 bin TL istiyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'maganda' davasının hemen ardından, yine Baykal'la birlikte, Devlet Bahçeli, 4 gazeteci ve bazı gazeteler aleyhine tazminat davaları açtı.

NTV Haber 05.03.2009 - 22:32

Erdoğan 230 bin TL istiyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal’a açtığı ‘maganda’ davasının ardından, bir kez daha Baykal’a dava açarken, MHP Lideri Devlet Bahçeli, dört köşe yazarı ve bazı gazetelere de ‘tazminat’ dedi. Erdoğan, bu davalardan toplam 230 bin TL istiyor.

CHP Lideri Deniz Baykal'la Genel Sayman Özyürek'e ‘maganda’ sözü nedeniyle önceki gün toplam 120 bin TL'lık dava açan Başbakan Erdoğan'ın yeni davaları şunlar:

DENİZ BAYKAL
17 Şubat’da CHP Grup Toplantısı’nda “Krizin bedelini kanlı biçimde tahsil ediyor. Başbakan’ın palavlarıyla milletin karnı doymuyor” diyen CHP Lideri Deniz Baykal’a 50 bin TL manevi tazminat isteyen Erdoğan, Baykal'ın "maganda üslubu" sözlerinin de peşini bırakmıyor.

Daha önce aynı sözler için 100 bin TL'lik dava açan Erdoğan, Radikal Gazetesi’ndeki demecinde yine aynı sözleri kullanan Baykal hakkında, 50 bin TL'lik ikinci bir dava daha açtı.

DEVLET BAHÇELİ
"Başbakan Erdoğan seçim kampanyasında yalan, karalama, istismar ve aldatmacaya dayanan seviyesiz ve ucuz bir stratejiyle Türk milletinin karşısına çıkmıştır. İftira ve çamur atma silahına yeniden sarılan, sahte demokrasi havarisi ve sanal kahraman rolü oynayarak, seçim rüşveti dağıtarak siyasi ömrünü uzatmaya çalışan Başbakan, seçim meydanlarında yalan rüzgarları estirmektedir."

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bu sözlerini, kişilik haklarına saldırı olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan, 50 bin TL tazminat talep ediyor.

ÇÖLAŞAN VE ARCAYÜREK
Başbakan, yazar Emin Çölaşan ile Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Cüneyt Arcayürek'ten de 10'ar bin TL tazminat talep etti.

Daha önce bir çok karikatürü dava eden Erdoğan, Yeniçağ Gazetesi’nde fotomontajla pinokyo haline getirildiği fotoğraf için de dava açtı. Erdoğan, bu davada da 10 bin TL tazminat istedi.

Ortadoğu Gazetesi’nde yer alan  "Zengin Başbakan", "Tehdit ve şantajla oy avcılığı" yazıları, "Recep İvedik modeli ve siyasette seviye" başlıklı köşe yazısı, "Agresifim, kompleksliyim, sinirliyim" başlıklı köşe yazısı da dava açılan yazılar arasında.

Erdoğan, bugüne kadar 20’ye yakın siyasetçi ve yaklaşık 80 gazeteciyle davalık oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...