Erdoğan: Ak ile kara ortaya çıkıyor

Başbakan Erdoğan, suikast planı iddialarıyla Karargah’ta yapılan aramalarla ilgili olarak, suç işleyen varsa bunun kuruma mal edilemeyeceğini söyledi. Erdoğan “Hukuk, ak ile karayı ortaya çıkıyor” dedi.

27.12.2009 - 13:33

Erdoğan: Ak ile kara ortaya çıkıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturmaya da değindi.

Muhalefet ve medyanın kurumlar arasında çatışma varmış gibi gösterdiğini savunan Erdoğan, şunları söyledi:

“Bu devletin bir tanımı var. Bu tanım içerisinde her kurum, anayasa ne tanım yapmışsa herkes onu yapacaktır. Bizim güvenlik işlerimizde, yargımızda, ilgili tüm kurumlarımızda uyum içinde tanım ne ise oradaki görevini yapacaktır. Hatalar yok mudur? Vardır. Eksikler yok mudur? Vardır. Ama kalkıp da bir yerden yakalayıp kurumları yıpratmanın, kurumlar arasında sorun varmış gibi göstermenin hiç kimseye yararı olmaz.

Hukuk sistemi bağımsız şekilde olayları aydınlatıyor, ak ile karayı ortaya çıkarıyor. Kurumlar içinde suç işleyen, hata yapan varsa bunlar asla ve asla tüm bir kuruma mal edilemez. Bu noktada da herkesin sorumlu davranması gerekiyor. İddialarla, dedikodularla, söylentilerle ülkenin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Aziz milletimiz de oynanan oyunu görüyor.

Statüko sürdürülecek mi yoksa değiştirilecek mi? Bu acılara tahammül mü edeceğiz, yoksa üzerine mi gideceğiz. Biz hükümet olarak değişmesi noktasından irademizi ortaya koyduk.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...