Erdoğan 'akil insanlar'la buluşuyor

Başbakan Erdoğan, teröre çözüm sürecinde rol alması beklenen Akil İnsanlar Komisyonu ile 4 Nisan Perşembe günü saat 18.00'de İstanbul'daki Başbakanlık Ofisi'nde bir araya gelecek.

Haberler 02.04.2013 - 14:23

Erdoğan 'akil insanlar'la buluşuyor

Çözüm sürecinin önemli aşamalarından biri olan Akil İnsanlar Komisyonu'nda yer alacak isimlerin Perşembe günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

Bu kişilerle görüşüldüğü ve listeye son şeklinin büyük ölçüde verildiği öğrenildi.

Başbakan ve Akil İnsanlar Komisyonu, 4 Nisan Perşembe günü saat 18.00'de İstanbul'daki Başbakanlık Ofisi'nde bir araya gelecek.

49 kişilik Akil İnsanlar Komisyonu, 7'şer kişiden, 7 grup halinde çalışacak.

ARINÇ: DEĞERLİ İNSANLARIN BİR ÇALIŞMASI
Bu arada Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında çözüm sürecinde rol alması beklenen 'akil insanlar' konusunda, "Silahlı unsurların yurtdışına çıkarken, silahlarını bırakıp bırakmadıkları, kim gitti, kim kaldı noktasında gözlemci sayılabilecek hiçbir fonksiyonları olmayacak.

Sadece düşünce bazında, fikir bazında 'nin geldiği bu noktada bu çözüm sürecine ihtiyacımız olduğunu pozitif anlamda söyleyebilecek değerli insanların bir çalışması'' değerlendirmesinde bulunmuştu.

'BDP'DEN GELEN İSİMLER OLABİLİR'
''Akil insanların isimleri İmralı ile ortak mı belirlenecek?'' sorusuna ise Arınç, ''Hayır. İmralı'nın verdiği isimlerle değil ama BDP'den gelen isimler olabilir. CHP'den geldiyse olabilir. MHP'den zannetmiyorum geleceğini ama gazetecilerden bizzat talep edenler var, fikir adamlarından bizzat talep edenler var" yanıtını vermişti.

Sayfa Yükleniyor...