Erdoğan: Aman Yarabbi ne palavralar

Başbakan Erdoğan İstanbul Kazlıçeşme'deki mitingi sırasında CHP lideri Baykal'a seslendi: "Az önce birileri Çağlayan'daydı. Aman yarabbi, ne palavralar."

Anadolu Ajansı 22.03.2009 - 15:08

Erdoğan, partisince Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, İstanbul'un 39 ilçesindeki bütün vatandaşlarını selamladığını ifade ederek başladı.

Vatandaşlarının İstanbul'a yürekten bağlı olduğunu, şehrin her köşesine gönül verdiğini çok iyi bildiğini anlatan Erdoğan, ''İstanbul ile aramızdaki bu büyük sevdayı dile getirmeye kelimeler yetmez'' diye konuştu.

İSTANBUL'UN BÜYÜKLÜĞÜ
Şimdi Türkiye'nin yeni bir koşuya hazırlandığını, yeni bir koşunun start noktasında bulunduğunu belirten Erdoğan, AK Parti'nin 29 Mart seçimleri arifesinde gelecek için heyecan yüklü ve coşku dolu olduğunu kaydetti.

''Şimdi en gür seda ile seslenmeye hazır mıyız?'' diye soran Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

''Az önce birileri Çağlayan'daydı. Aman yarabbi, ne palavralar. Nasrettin Hoca'ya bir palavracı gelmiş. Palavracı demiş ki 'Ben 40 arşın, 60 arşın atlarım'. Tabii böyle deyince Nasrettin Hoca da 'Atla oğlum' demiş. Bunun üzerine palavracı cevap vermiş. 'Halep'deyken atlardım' demiş. Hemen Nasrettin Hoca 'Halep oradaysa arşın buradır' demiş. Şimdi ben de diyorum ki sayın Baykal, senin Halep'in Çağlayan ise arşın burası, Zeytinburnu. Eğer metrekare ölçüp biçmesini bilmiyorsan burada öğreniver. Çağlayan Meydanı ne kadar, Zeytinburnu Kazlıçeşme ne kadar? Bunu da sana kılavuzların söylesinler.''

İstanbullu'ya küçük düşünmenin yakışmayacağını, İstanbul'un tarih boyunca hep büyük düşündüğünü anlatan Erdoğan, 29 Martta da İstanbul'un tüm ilçelerinin büyük düşüneceğini ve ''yola devam'' diyeceğini, buna inandığını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...