Erdoğan anamuhalefet ve medyayı suçladı

Son dönemdeki öğrenci protestolarını değerlendiren Başbakan Erdoğan, "Anamuhalefet partisi ve malum medya marjinal öğrenci gruplarının reklamını yaparak, hükümete karşı cesaretlendiriyor" dedi.

09.12.2010 - 11:39

Erdoğan anamuhalefet ve medyayı suçladı

Başbakan Tayyip Erdoğan, üniversitelerde yaşanan olaylarla ilgili olarak yine medya ve muhalefeti suçladı.


İMKB'nin 25. kuruluş yıldönümü töreninde konuşan Erdoğan, son günlerde yaşanan protesto olaylarına değindi.

Erdoğan şunları söyledi: "Son dönemdeki birçok olaylar ve bunlara karışan tipler, özellikle siyasi partilerin liderleri tarafından gruplarına taşınması ve buralarda ellerinin kaldırılması ve bunların okşanması, illegal örgütler içerisinde yer alan bu tiplerle bir şeyler toplamaya gayret etmek, hiçbir zaman hiçbir siyasi çalışmaya prim yaptırmaz, tam aksine kaybettirir. Tüm gücünü muhalefetin ve medyanın kışkırtmasından alan bir yapı var.

Anamuhalefet partisi ve malum medya marjinal öğrenci gruplarının reklamını yaparak, hükümete karşı cesaretlendirerek bilsinler ki İMKB'de prim yapamazlar. Bu şiddet içeren anlayışlarla hiçbir yere gidilemez. Ne amaçla yapıldığı kimler tarafından yapıldığı, nasıl yapıldığı önemli değil. Yeter ki hükümet hedef alınsın. Yaptıklarının tam sayfa yayınlandığını, dakikalarca ekranda tutulduğunu gören bu gruplar da şiddetin, protestonun dozunu artırıyor. Her yola başvuran bir muhalefet anlayışıyla yola devam etmek istiyorlar."

Hafta sonu polisin İstanbul'da öğrencilere sert müdahalesi sonrasında dün Ankara Üniversitesi'nde öğrenciler CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum'u protesto etmiş, AK Parti'li Burhan Kuzu'ya yumurtalı saldırı yapmışlardı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...