Rize'de konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimler için yaptırdıkları anketlerden çıkan sonuçların yeterli olmadığını daha fazlasını beklediklerini söyledi.


İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"7 ay işi sıkı tutup sandığa sahip çıkacağız. Yaptırdığımız anketlerde yüzde 50'nin üzerinde çıkıyoruz. Ama bu sonuçları yeterli bulmuyoruz, daha yükseğe çıkmalı. Niye? Türkiye'yi yeniden inşaa ediyoruz, yapılan hastaneleri, okulları görüyorsunuz.

Erdoğan "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları üzerine "Eğilenler belli, işte Suriye'de Mısır'da onlar. Bunlar Hakk karşısında değil Firavunlar zalimler karşısında eğildier. Ama unutmasınlar ki burada nasıl ki Firavunlarla Musa'nın izinden gidenler varsa, Dünya hep Kabil ile Habil'i yaşadı. Kabil HAbil'in katili oldu. Zalimlerle değil alimlerle beraber olacağız. Tek kişi kalsak dahi mazlumlarına yanında olacağız" dedi.

Erdoğan konuşması esnasında yanına gelen küçük bir kızla bir süre sohbet etti. Küçük kızın heyecandan ağlaması üzerine Başbakan Erdoğan "Ben yeterince ağlıyorum bari sen ağlama" dedi.