Erdoğan: Ayağa kalkmadı, bedelini ödedi

Başbakan Erdoğan, 2004'te Çanakkkale’deki törende kendisine ayağa kalkmayan o zamanın korgenerali engin alan için, "Ayağa kalkmadı, bedelini ödedi" ifadesini kullandı.

Haberler - NTV Haber 18.05.2011 - 17:25

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası’nda katıldığı toplantıda muhalefete bir kez daha adayları üzerinden yüklendi.

Erdoğan, “Bu aziz millet, bu çetelere tekrar geçit vermeyecek, onların 'ye musallat olmasına müsaade etmeyecektir” dedi.

Erdoğan, başta eski ATO Başkanı Sinan Aygün olmak üzere Ergenekon sanığı adaylar nedeniyle CHP yüklendi.

Başbakan, “Çete rüzgarıyla, belli medya kuruluşlarının rüzgarıyla yelkenini şişirenler, milyon kere de 'Ben dürüstüm' deseler, üzerlerindeki çete lekelerini temizleyemezler'' yorumunu yaptı.

Başbakan Erdoğan’ın hedefinde MHP de vardı. Erdoğan, konuşmasında 2004 yılında Çanakkkale'deki anma törenlerinde ayağa kalkmayan Korgenerali, isim vermeden hatırlattı. Erdoğan şunları söyledi;

“Kendisi, miting meydanlarında hiç bir ilke tanımadan yalan söyleyebiliyor. Bu ülkenin Başbakanı'na en ağır küfürleri edenleri partisinden aday yapabiliyor.Bir ülkenin Başbakanı anma törenine gider de bir Korgeneral ayağa kalkmaz mı? Kalkması gerekir. Kalkmadığı takdirde bedelini öder. Bedelini de ödedi. Gideceği yeri o da buldu, çünkü bakın bu ülkenin değerleriyle oynayanlar var.”

Erdoğanın hatırlattığı Korgeneral’in MHP'nin milletvekili adayı, tutuklu Ergenekon sanığı Engin Alan olduğu belirtiliyor.

Alan, yaklaşık 1 sene önce basına yansıyan haberlerde olayı anlatmıştı.

Engin Alan, "O dönem Başbakan törenlere geç geleceğini söylemişti, kabul etmedim. Töreni zamanında başlattım. Konuşmasından sonra da ayağa kalkmadım, alkışlamadım" ifadelerini kullanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...