Erdoğan: Aygün'ün kaçırıldığına inanmıyorum

Başbakan Erdoğan, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılması olayıyla ilgili şüpheleri olduğunu söyledi.

Haberler 31.08.2012 - 22:46

Erdoğan: Aygün'ün kaçırıldığına inanmıyorum

Başbakan Erdoğan, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılmasının inandırıcı olmadığını söyledi.

Kanaltürk televizyonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, konuyla ilgili kamuoyu araştırması yaptıklarını ve halkın büyük bölümünün de Aygün’ün kaçırılmış olmasını inandırıcı bulmadığını söyledi.

Erdoğan’a, araştırma sonuçlarını açıklamasının ardından, ‘sizin düşünceniz ne?’ diye soruldu ve yanıt, "Şüphelerim var, inanmıyorum" oldu.

Medyaya da yüklenen Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Benim il başkanım kaçırılıyor, medya bunu konu etmiyor. Bir milletrevkili kaçırılınca günlerce yazıldı. Benim il başkanım da siyaseyet yapıyor. Ona sahip çıkmayacaksın ama CHP’li milletvekili arkadaşımız kaçırıldığında ‘ terör örgütünün hakimiyetine girmiş’ gibi yayınlar yapacaksın.

(Soru: Siz ne düşünüyorsunuz?) Şüphelerim var, inanmıyorum. Kendi il başkanlarım, başkan yardımcılarım kaçırıldı ve içlerinden dönmeyenler var. Kaymakamım hala dönmeyecek, öğretmenler de döyle...

4. madde de, 5. madde de... Kendisi hükümet sözcüsüyken çok açık ifadeleri vardır. Biz her zaman güvenlik güçlerimize 'bir ihtiyacınız var mı?' diye sorarız. Kendilerinin ifadesi de ‘ne istediysek hükümet vermiştir’ şeklindedir. Bizden bir şey talep edecekler ve biz vermeyeceğiz. Asla, kimse bunu ifade edemez.

Yaptığımız kamuoyu araştırmasında, ‘bir tehdit gelmesi durumunda Suriye’ye bir müdahalede bulunulmalı mı?’ sorusuna yüzde 58 ‘evet’ yanıtı alındı. Suriye politikasına yönelik de ortalama yüzde 49’larda onay veriliyor...

Sayfa Yükleniyor...