Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.

İki lider görüşme sonrası kameralar karşısına geçti.

Erdoğan, terör saldırısı nedeniyle, Bakü'de yapılması planlanan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısı için Ankara'ya gelen Aliyev'e teşekkür etti.

"Azerbaycan milletimizin kara gün dostu olduğunu bir kez daha gösterdi" diyen Erdoğan, "Teröre destek vermeyi, teröriste perde olmayı 'özgürlük' diye sunanlar, daha cenazelerimiz defnedilmeden siyasi rant peşinde koşanlar, bu kardeşlik mesajından gerekli dersi almalıdırlar" dedi.

Cumhurbaşkanı sözlerini, "Bu tür hadiseler ve verilen tepkiler, meselenin mekan birlikteliği değil, asıl olanın bir ruh ve gönül birlikteliği olduğunu açıkça ortaya koyuyor" şeklinde sürdürdü.

Ankara'daki saldırının tüm Türkiye'ye yönelik olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Pazar günü düzenlenen saldırı, tüm Türkiye'ye, 79 milyonun tamamına yapılmış saldırıdır. Bu saldırıyla terör örgütü, cani ve alçak yüzünü bir kez daha göstermiştir. Saldırının hedefi, milletimiz arasına korku salmak, Türkiye'yi hedefinden, kutlu yürüyüşünden, iddialarından vazgeçirmektir.

Ama bunu asla başaramayacaklardır, bu mümkün değildir. Terörü maşa olarak kullananlar, masumların kanları üzerinden hesap görmek isteyenler Türkiye'ye asla diz çöktüremeyecekler, tam aksine kendileri diz çökeceklerdir."