Erdoğan: Bahçeli'yi tıbba havale ediyorum

"Bizim sıralara bir metre yaklaşan ne olacağını görür" diyen MHP lideri Bahçeli’ye yanıt veren Başbakan Erdoğan, “Onu tıp dünyasına havale ediyorum” dedi.

Anadolu Ajansı 09.02.2010 - 13:43

Erdoğan: Bahçeli'yi tıbba havale ediyorum

Partisinin TBMM Grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.


Başbakan Erdoğan, özetle şöyle konuştu:

''Siyasetin bir üslubu, geleneği, kültürü, bir seviyesi vardır. İnternetten görüntü indirip, bunu benimle, benim eşimle, benim milletimin Peygamberiyle istihza için, alay için, dalga geçmek için kullanmak; edep dışıdır, terbiye dışıdır, izan ve insaf dışıdır.

Biz Sayın Bahçeli ve arkadaşlarıyla ilgili İnternette ne tür hezeyanların dolaştığını görüyoruz, bunu da iyi biliyoruz. Ama bunları alıp belden aşağı vururcasına Meclis kürsüsüne taşımak, bizim terbiye anlayışımızla, bizim siyaset geleneğimizle, bizim kültürümüzle ve inancımızla asla bağdaşmaz.

Bugünkü konuşmaya baktığınız zaman, AK Parti'yi haçlı ordularına benzetecek kadar densiz bir yaklaşım...Ne demek bu ya? Yani, bu çatının altında, bu ülkede demokrasi mücadelesi veren, bu milletin oylarıyla iktidara gelmiş olan bir partiyi sen nasıl böyle çirkin benzetmeyle ortaya koyar, ifade edersin?

'TIP DÜNYASINA HAVALE EDİYORUM'
Sağ olsun, eline metre almış, 'bundan böyle Ak Parti'liler bizim sıralarımıza bir metreden fazla yaklaşamazlar, yaklaşırlarsa görürler.' Bunun şöyle tıp dünyasında karşılığı nedir, onu bilemem. Onu artık tıp dünyasındaki ilgililere havale ediyorum.

Bu nasıl demokrasi anlayışı? Bu maneviyata sahip çıkmak, bu mu milliyetçilik? Hem bizden, hem de aziz milletimizden özür dilemek yerine, zeytinyağı gibi üste çıkarak özür beklediklerini ifade ediyorlar. Bu da yetmiyor, tehdit ediyorlar.

'FAŞİZMİ SİZİN KADAR BİLMEYİZ'
Sayın Bahçeli, benim faşizmi bilmediğimi ifade ediyor. Evet, Sayın Bahçeli, biz faşizmi sizin kadar iyi bilmeyiz. Çünkü faşizm ile bir ilişkimiz, bir bağlantımız yok. Siz ne olur şunu bir anlatın, faşizmin özelliklerini bir açıklayın da biz de sizin nasıl bir zihniyete sahip olduğunuzu daha iyi anlayalım.

Gerçi yaptığınız yazılı açıklamalarda, savurduğunuz tehditlerden, ettiğiniz hakaretlerden, sergilediğiniz kavgacı anlayıştan tahmin edebiliyoruz. Çünkü siz hem teorisyenisiniz, hem bu işin pratisyenisiniz. Bu özelliğiniz var. Ancak açıklayın da milletimiz bunu daha iyi görsün.

'CİDDİYE ALMAYIZ'
Mecliste grubu bulunan bir partiyi görmezden gelmek, ciddiye almamak istemiyoruz. Ama bu üslubunuz, bu söylemleriniz devam ederse, kusura bakmayın biz de sizi ciddiye almayız. Türk siyasetini bu seviyeye düşürmeyiz”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...