Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim mitinglerine Isparta'da devam ediyor. Isparta'da kalabalığa hitap eden Erdoğan, "Kasetle gelenler, kasetle giderler. Milletle gelenler, milletle giderler. Onlar kasetle geldi, biz milletle geldik. Bizim yolumuzu halk çizdi. Biz Hakka tabi olarak bu yoldayız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Kasetle gelenler kasetle giderler. Bu CHP ve MHP genel başkanları ruh ikiz aslında. Biri geçen seçimlerde oy kullanamadı. Diğerinin ne olduğu belli değil, milliyetçi midir ergenekoncu mudur ulusalcı mıdır daha buna karar veremedi. İşte bu ruh ikizleri, sandık varken başka yolları girdiler. Boğazlarına kadar çamura battılar. Kasetle montajla hükümeti düşüreceklerini sandılar. Kimse kurusa bakmasın bu CHP değil, bu AK Parti. CHP'de birileri kasetle gelip kasetle gidebilir ama bize bunu yapamazlar.

Pensilvanya'daki zat ağzına hiçbir zaman Bedüizzaman'ın ifadesini almamıştır, güya onun yolunda gidiyor. Yalan! 28 Şubat'ta darbecilere 'hoşgörü ödülü' veren, 17 Aralık'ta CHP ile kol kola darbeye yeltenen biri nasıl merhum Bediüzzaman'ın izinde olabilir? Papa'yla maşallah el ele kol kola resimleri var. Biz siyasetçiyiz bizim herkesle fotoğrafımız olabilir, ama sen din adamısın, sen siyasetçi değilsin.

Şimdi ben söylüyorum. İki yıl önce de söyledim. Dedim ki, 'Dön Türkiye'ye gel', gelmedi. Şimdi yine sesleniyorum. Dürüstsen, samimiysen bu ülkeyi karıştırmayı bırak. Burası senin ülken ise dön buraya gel diyorum.

Ben de çok safmışım, ben de elimden gelen her türlü desteği verdim. Bana gönderdiği kitaplarda öyle methiyeler düzüyordu ki ben de samimi sandım. Bana da tespihler gönderdi, bir tek ananas göndermedi.

Biz de kalktık bazı açıklamalar yaptık. Son Türkçe olimpiyatlarında peygamberimizin orada olduğunu söyleyince şaşırdım. Bazı hocalarımla görüştüm, hepsi çok şaşırdıklarını söylediler. Değil mi bunlar, kendi televizyonlarında kendi peygamberimizi kamyonete bindirenler bunlar değil mi? Böyle gayri ahlaki gayri İslami bir şeyi nasıl söyleyebilirsiniz?

Televizyonlarda bedduasını izlemedik mi? Bir müslümana böyle beddualar yakışır mı? Şimdi bu zat CHP'yi destekliyor. 'Hz. Cebrail'e destek vermem' diyor, CHP'ye destek veriyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, ben şu alana baktığım zaman her şeyi görüyorum.

Türkiye'de bizim sıkıntımız var. Türkiye'de muhalefet yok. Son birkaç haftadır yapmadıkları kalmadı. Ama isteseler de istemeseler de biz meclis'ten kanunları geçirdik. CHP ikide bir Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor. AYM reddediyor, tekrar gidiyorlar. Ama o kadar telaşlılar ki evrakta eksiklik yapıyorlar.

Çok büyük ihanet var. Kalkmış diyor ki 'Sana başbakan demeyeceğim' Zaten senin bana başbakan demen bana zuldür. Senin gibi seviyesi aşağıda biri bana başbakan demesin zaten.

CHP Genel Merkezinin, CHP Milletvekillerinin, CHP'li başkanların da gizlice, usulsüzce telefonları dinlendi. Bunu da biliyorlar. Peki CHP'nin Genel Başkanı, bir çift laf etti mi? Etmez, edemez. Niye Pensilvanya'daki patron izin vermez. Aynı şekilde MHP milletvekilleri de dinlenmiş. Genel Başkan diyor ki, 'bizi de dinlediler'. Eylül 2011'den itibaren 450 MHP'li dinlenmiş. 41 kişi için dinleme kararı var ama 450 MHP'li dinlenmiş. Ey MHP Genel Başkanı, bunu sorgulayacak mısın, bunun peşine düşmeyecek misin? CHP ve MHP hukuksuz dinlemeleri, montaj kasetleri günlerdir dillerine doladılar ama dikkat edin kendileriyle ilgili dinlemelerden hiç söz etmiyorlar. Niye biliyor musunuz? Çünkü şantaj var, şantaj. Siyasetçiyi dinlemişler şantaj yapıyorlar, gazeteciyi dinlemişler şantaj yapıyorlar, iş adamını dinlemişler şantaj yapıyorlar.

Bunlar sadece şantaj yapmıyorlar, haraç toplayıp tehdit ediyorlar, istediklerini söyletip yazdırıyorşar. Ama rahat olun, hiçbir şantaj çetesine boyun eğmeyeceğiz. Bunların inlerine girip önünüzde rezil edeceğiz. Topladıkları haraçları, yargı içinde yaptıkları usülsüzlükleri anlatacağız. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu yapıyı yılanın deliğine de girse bulacak çıkaracak yargıya teslim edeceğiz"