Erdoğan: Barışla kimliğimizi koruyacağız

Başbakan Erdoğan, Dünya Barış Günü nedeniyle yayımladığı mesajda "Yurtta sulh, cihanda sulh ilkesi doğrultusunda kimliğimizi korumaya ve bunun gereğini yapmaya kararlılıkla devam ediyoruz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, şiddetin, haksızlığın birçok bölgede artarak devam ettiği, terörün küresel bir bela haline geldiği günümüzde, daha fazla geç olmadan, özlenen barış ve adaletin tüm dünyada tesisi için artık herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

“İnsanlığın barış içinde bir dünyaya duyduğu özlemin dile getirildiği Dünya Barış Günü'nde, öncelikle teröre karşı uluslararası tam bir işbirliği ve dayanışmanın mutlaka sağlanması gerektiği üzerinde durulmalıdır.

Sevgi, dayanışma ve hoşgörü medeniyetine sahip bir millet olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesi doğrultusunda bu kimliğimizi korumaya ve bunun gereğini yapmaya kararlılıkla devam ediyoruz.

Bu günlerde tam bir demokratik açılım için milletimizle birlikte attığımız adımlar bu kararlılığın en güzel ifadesidir.

Katıldığımız Medeniyetler İttifakı'nın gerçekleştirilmesi ve hoşgörünün yaygınlaştırılmasına yönelik uluslararası çabalar da dünyada kalıcı bir barışın oluşması bakımından son derece önemlidir.

Bu çabaların başarıya ulaşması ve herkes için müreffeh bir gelecek temennisiyle Dünya Barış Günü'nü kutluyor, bütün vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...