Erdoğan, Barzani'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani'yi kabul etti. İkili ilişkiler ve bölgesel sorunların ele alındığı kabulde, terörle mücadelenin ve bu konudaki işbirliğinin bölgenin istikrarı açısından önemli olduğunun vurgulandığı öğrenildi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 09.12.2015 - 20:43

Erdoğan, Barzani'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'yi kabulünde, ikili ilişkiler ve bölgesel sorunların ele alındığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki kabulde, terörle mücadelenin ve bu konudaki işbirliğinin, bölgenin istikrarı açısından da önemli olduğu vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞİD ve PKK da dahil olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele hususunda Türkiye'nin kararlılığına değinerek, IŞİD'le mücadele konusunda uluslararası koalisyona sağlanan katkılar üzerinde durdu.

Erdoğan ve Barzani ayrıca Türkmenler, Kürtler ve Arapların bölgede uyum ve barış içinde yaşamalarını teşvik için özen gösterilmesinin yanı sıra Irak'ın huzuru açısından mezhep çatışmasını körükleyici tutumlardan kaçınılması gerektiğine dikkati çekti.

Sayfa Yükleniyor...